Oświadczenie zarządu Korony Kielce

W związku z zaistniałymi w czasie meczu rozgrywanym pomiędzy Koroną Kielce i Górnikiem Zabrze karygodnymi incydentami zakłócającymi przebieg i bezpieczeństwo meczu zarząd Korona S.A. informuje, że przed meczem odbyło się spotkanie z zarządem Stowarzyszenia „Zjednoczona Korona”, podczas którego omawiano prezentację oprawy meczu z Górnikiem Zabrze. Zarząd klubu nigdy nie był przeciwny prezentacji opraw przygotowanych przez naszych kibiców, jednak z zastrzeżeniem, że prezentacji oprawy nie będą towarzyszyły środki pirotechniczne, czego wprost zakazuje obowiązujące w naszym kraju prawo. Zarząd Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona” nie mógł zagwarantować w żaden sposób, iż w czasie sobotniego meczu nie zostaną użyte środki pirotechniczne. W związku z powyższym, działając zgodnie z obowiązującym prawem i zapisami ustawy o organizacji imprez masowych Zarząd klubu Korona S.A. nie wyraził zgody na prezentację oprawy, skutkiem czego było wypowiedzenie przez Stowarzyszenie „Zjednoczona Korona” umowy o współpracy. Zarząd Korona S.A. jednocześnie informuje, że nie musiał godzić się na wypowiedzenie umowy o współpracy, ponieważ umowa nie przewidywała takiego trybu wypowiedzenia. Na wyraźną prośbę Zarządu Stowarzyszenia „Zjednoczona Korona”, który nie chciał odpowiadać za to, co wydarzy się w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze zdecydowano o rozwiązaniu umowy o współpracy za porozumieniem stron.

Zarząd Korona S.A. z całą stanowczością potępia zachowanie osób, które łamiąc przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przemieściły się z sektora „Młyn” w kierunku sektora gości, odpaliły środki pirotechniczne, rzucały nimi na murawę oraz w kierunku własnych zawodników, co spowodowało konieczność przerwania meczu.

Zarząd Korona S.A. zapewnia, że po zakończeniu procesu identyfikacji osób, które złamały prawo w trakcie wskazanej wyżej imprezy masowej zostaną nałożone sankcje w postaci bezwarunkowych zakazów stadionowych. W stosunku do tych osób Korona S.A. domagać będzie się przed sądem odszkodowań związanych z poniesionymi stratami finansowymi i wizerunkowymi.

Korona S.A. przeprasza kibiców, którzy uczestnicząc w tak ważnym dla naszego klubu meczu, byli świadkami ekscesów wywołanych przez grupę chuliganów, dziękując jednocześnie kibicom za okazanie w trakcie tych incydentów dezaprobaty takich zachowań.

Zarząd Korona S.A. będzie konsekwentnie dążył do usunięcia ze stadionu w Kielcach osób łamiących prawo.

Treść oświadczenia Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona” przeczytacie TUTAJ.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments