Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Dolcanu Ząbki

Po ośmiu wspaniałych sezonach spędzonych na zapleczu ekstraklasy, wiadomość o upadku naszej drużyny spadła „jak grom z jasnego nieba”. Koniec Dolcanu, koniec poważnej piłki w Ząbkach.

Znika znakomity zespół, wspaniali ludzie tworzący tą drużynę. Szok, niedowierzanie, smutek, żal, rozgoryczenie – to tylko kilka uczuć jakie towarzyszyło nam w tamtej chwili. Jedyne pytanie jakie mogliśmy sobie zadać, dlaczego?

Ząbkowski pierwszoligowiec przecież radził sobie znakomicie w swojej klasie rozgrywkowej. Często w górze tabeli, bijąc się o Ekstraklasę z uznanymi markami na piłkarskiej mapie Polski takimi jak: Widzew Łódź, GKS Katowice, Arka Gdynia, Cracovia Kraków, Wisłą Płock, Zawisza Bydgoszcz czy Zagłębie Lubin i wiele innych znakomitych zespołów.

Nie obca była nam również walka na dolnych miejscach o pierwszą ligę, walczyliśmy razem z drużyną do końca sezonu i zawsze się udawało. Tym razem przeciwnik okazał się zbyt silny. Nie jest to jednak ani czas na rozdrapywanie starych ran, ani tym bardziej na żale.

My jako Stowarzyszenie Kibiców „Duma Warszawskiego Przedmieścia”, przedstawiciele ogółu ząbkowskich kibiców, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w odbudowie znanego w całej Polsce klubu Dolcan Ząbki.

Bez pomocy Rady Miasta Ząbki, Urzędu Miasta Ząbki oraz innych ząbkowskich oficjeli odbudowa klubu i start drużyny w nowym sezonie, na w miarę przyzwoitym poziomie rozgrywkowym nie będzie możliwy. Duma miasta i powiatu, jaką jest nasz wspólny klub potrzebuje natychmiastowej reaktywacji. Reaktywacji, która nie odbędzie się bez Waszej pomocy!

Co powiemy setką dzieci z całego powiatu, która marzy o grze z czerwono – biało – granatowym herbem na piersi?

Kibice „Dumy Warszawskiego Przedmieścia” NIGDY nie zgodzą się na upadek tradycji , która trwa 89 lat. To kawał czasu, kawał historii. Historii tworzonej przez nas wszystkich. Życzymy sobie i Państwu, aby za rok, okrągła 90. rocznica powstania klubu, była świętem dla całej ząbkowskiej społeczności, dla całej piłkarskiej Polski. A nie była tylko pustą datą, a zarazem pogrzebem naszej ukochanej drużyny. Pogrzebem za który rozliczą nas wszystkich kolejne pokolenia ząbkowiaków.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd Stowarzyszenia „Duma Warszawskiego Przedmieścia”.

List otwarty kierowany głównie do władz miasta trafił do wszystkich radnych, a także obu Burmistrzów.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments