Oświadczenie SKGA

Przedstawiamy wam oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki odnośnie Finału Pucharu Polski.

 

Oświadczenie:

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas tegorocznego finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie jako Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki, któremu zależy, aby nasz klub jak i jego kibice byli stawiani w dobrym świetle, już po opadnięciu negatywnych emocji, postanowiliśmy odnieść się do zaistniałej sytuacji.

Rakietnice użyte przez nieznane osoby, nie były żadnym elementem zorganizowanej oprawy. Jako kibice Arki zdecydowanie odcinamy się od użycia tego typu rzeczy, gdyż nie upiększa to przygotowanej oprawy, a jedynie negatywnie rzutuje na postrzeganie ogółu i zniweczyło ciężką pracę wielu osób, by godnie zaprezentować kibiców Arki, nasz klub i miasto podczas tegorocznego finału Pucharu Polski oraz stanowiło zagrożenie bezpieczeństwa dla innych osób uczestniczących w tym wydarzeniu.

Jednocześnie uważamy, iż absurdalne, zbiorowe kary nakładane na wszystkich kibiców nie mają najmniejszego sensu a karanie klubów, zamykanie stadionów, czy nawet ich części, nie jest żadnym rozwiązaniem.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments