Osuch zmienił herb Zawiszy!

WKS Zawisza Bydgoszcz SA oficjalnie ogłosił, że zmienia barwy. Od najbliższego niedzielnego meczu ze Śląskiem we Wrocławiu (początek o godz. 15.30) na koszulkach piłkarzy z Gdańskiej herb na złotym tle zastąpi dotychczasowy na białym.

To efekt konfliktu właściciela klubu Radosława Osucha ze Stowarzyszeniem Piłkarskim Zawisza. W środę w samo południe na oficjalnej stronie klubu ukazało się oświadczenie, w którym władze Zawiszy poinformowały o zmianie herbu. Dotychczasowy był użyczany bezpłatnie.

„Informujemy, że Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza ograniczyło spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA prawa do używania znaku słowno-graficznego w postaci czarnej litery „Z” na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy. Ograniczenie polega między innymi na wystąpieniu przez SP Zawisza do spółki Ekstraklasa SA z żądaniem zaprzestania używania w/w znaku – czarnej litery Z na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy, grożąc wystąpieniem na drogę odszkodowawczego postępowania sądowego (co jest jednoznaczne z działaniem na szkodę Naszego Klubu).
Pomimo wniosków i wezwań złożonych przez Zarząd WKS Zawisza Bydgoszcz SA zarówno na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy jak również odrębnych pism do zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza o udostępnienie wszelkich praw do znaku spółki czarnej litery „Z” na białym tle w niebiesko-czarnej tarczy (zgodnie z intencjami stron w chwili powstania Naszej Spółki), do dnia dzisiejszego SP Zawisza nie podjęło jakichkolwiek rozmów w tej sprawie.
W związku z powyższym w zgodzie z zapisami statutu CWZS Zawisza zachowując spuściznę i tradycję Klubu (do czego zobowiązało się SP Zawisza w 2006 roku – łamiąc później te zobowiązania wprowadzeniem swojego znaku) wracamy do korzeni loga Klubu WKS Zawisza sięgających czasów powstania WKS Zawisza czyli do roku 1946. Odnosząc się z szacunkiem do pozostałych sekcji zrzeszonych w CWZS Zawisza, lekkoatletyki, podnoszenia ciężarów, gimnastyki, kajaków, wioślarstwa, strzelectwa, boksu i sztuk walki, chcielibyśmy wykorzystując znak w postaci czarnej litery „Z” na złotym tle w niebiesko-czarnej tarczy, przełożyć sukces Naszego Klubu związanym z awansem do Ekstraklasy, zdobyciem Pucharu Polski i Superpucharu Polski na wszystkie zrzeszone sekcje”.

Działacze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza kilka dni temu poinformowali, że zmiana herbu nie będzie możliwa bez zgody wszystkich udziałowców, której właściciel Radosław Osuch nie otrzyma. SP Zawisza w piłkarskiej spółce ma dwa procent udziałów.

Odpowiedź Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz:

„W związku z dzisiejszymi doniesieniami części tzw. prasy oraz oficjalnej strony spółki dotyczących HERBU, a nie żadnego logo, przedstawiamy krótki zapis Statutu WKS Zawisza Bydgoszcz SA:
Paragraf 19, punkt 2: Zgody wszystkich akcjonariuszy – jednomyślności (100% głosów) wymagają uchwały Walnego Zgromadzenia (spółki) mające za przedmiot:
1. Zmianę firmy i skróty firmy Spółki, barw klubowych, znaku słowno graficznego, zmianę celu spółki i siedziby spółki.
Wobec tego, że żadnego Walnego Zgromadzenia w sprawie zmiany herbu nie było, wszelkie jego zmiany są bezprzedmiotowe i będą rodziły odpowiednie konsekwencje prawne. Do wiadomości trzeciego współudziałowca jakim jest miasto: informujemy – jest to ZŁAMANIE STATUTU spółki, przez jednego ze współwłaścicieli.

PS. Tzw merytoryczności oświadczenia nie będziemy komentować, bo na bzdury szkoda czasu. Ustosunkuje się do tego na pewno, przywołany w tym śmiesznym piśmie podmiot.”

źródło: Sport.Express.Bydgoski.pl
ZawiszaFans.com

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments