Ostatnie pożegnanie Romana Zielińskiego

W dniu wczorajszym na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu odbyła się ceremonia pogrzebowa śp. Romana Zielińskiego – kibica Śląska, na którą przybyli kibice z całej Polski. Wrocławski publicysta, autor książek o ruchu polskich kibiców, organizator wrocławskich wydarzeń patriotycznych, narodowych i nacjonalistycznych zmarł w wieku 59 lat. W lutym 2017 roku był gościem Piotra Lisiewicza w programie „Wywiad z chuliganem”.

[art5]

 

Stowarzyszenie Wielki Śląsk:

Ostatnie pożegnanie Romka Zielińskiego

Dzisiaj uczestniczyliśmy w ostatniej drodze Romana Zielińskiego. Jego śmierć była zaskoczeniem dla wszystkich. Takie momenty scalają i jednoczą nasze środowisko. Na profilu Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i portalu Fan Śląsk pojawiły się jednoczące teksty. Ich efektem było to, że na pogrzebie, w ostatniej drodze Romana uczestniczyli przedstawiciele wszystkich grup kibicowskich działających na Śląsku oraz Fan Clubów.

Po za kibicami Śląska na ceremonie pogrzebową przyjechali przedstawiciele wszystkich naszych zgód. Byli też przedstawiciele Wisły Kraków, Piasta Gliwice, Zagłębia Sosnowiec, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Stomilu Olsztyn czy Rakowa Częstochowa. W imieniu wszystkich kibiców Śląska dziękujemy.

[art5]

Jedność środowiska kibiców Śląska pokażemy również jutro na stadionie. W obliczu śmierci wszystkie spory tracą znaczenie. Nikt nigdy nie podważał zasług Romana Zielińskiego w jego czasach dla naszego środowiska kibiców Śląska. Przez lata je tworzył i kreował. Ten ostatni czas jego działalności był dla wielu bardzo kontrowersyjny, ale z szacunku dla jego dawnych dokonań oraz do starszego pokolenia Fanatyków Śląska jutro przed meczem oddamy na tryBunie fanatyków cześć zasłużonemu dla środowiska kibicowi. Dlatego bądźcie jutro na trybunie nieco wcześniej niż zwykle.

Cały Śląsk Zawsze Razem! Jeden Wrocław, jeden Śląsk!

 

START TO MY:

Ostatnie pożegnanie Ś.P. ROMKA ZIELIŃSKIEGO.

Dzisiaj uczestniczyliśmy w ostatniej drodze Romana Zielińskiego. Na pogrzebie, w ostatniej drodze Romana uczestniczyli przedstawiciele wszystkich grup kibicowskich działających na Śląsku oraz Fan Clubów. Oczywiście naszej delegacji nie mogło zabraknąć.

Po za kibicami Śląska na ceremonie pogrzebową przyjechali przedstawiciele wszystkich naszych zgód. Byli również przedstawiciele Rakowa Częstochowa, Stomilu Olsztyn, Zagłębia Sosnowiec, Wisły Kraków, Piasta Gliwice, Lecha Poznań czy Pogoni Szczecin. W imieniu wszystkich kibiców Śląska dziękujemy.

NIE MÓWIMY ŻEGNAJ, LECZ DO ZOBACZENIA!

 

zobacz również zdjęcia:

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments