Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Żary 28.02.2016

Relacja Kibiców Promienia:

Na wstępie chcemy jeszcze raz podziękować organizatorom za zaproszenie naszej społeczności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że mogliśmy wziąć udział w obchodach przy pomniku oraz na rondzie. Na uroczystości pojawiamy się pod Kościołem w kilkadziesiąt osób (ciężko podać dokładną liczbę). Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Frekwencja wśród reszty zgromadzonych dopisała. Oprócz nas obecni byli wierni z lokalnej parafii, harcerze, żołnierze z żagańskiej jednostki, uczniowie pobliskich szkół, księża, biskup, Pani burmistrz oraz reszta osób z kręgu żarskiej „władzy”. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele, następnie obchody przeniosły się przed świątynię. Po przemówieniach i oficjalnym odsłonięciu tablicy, przyszła pora na salwę honorową w wykonaniu żołnierzy oraz race, które w biało-czerwonych kolorach odpalamy dookoła pomnika. Mamy ze sobą swoją flagę narodową „Amor Patriae Nostra Lex”. Same race wywołały spore zaskoczenie wśród zgromadzonych… nagrywanie, zdjęcia itp. Efekt kozacki.

Na koniec ksiądz proboszcz (jeden z pomysłodawców akcji) złożył w naszą stronę podziękowanie, to samo uczyniła również Pani burmistrz. Cieszy fakt, że pomimo różnego „echa” na nasz temat, dziś nikt nie potraktował nas jak „zło konieczne”. Wszyscy byli zadowoleni z naszej obecności, już teraz ksiądz proboszcz zapowiedział, że liczy na naszą obecność za rok i chce, aby tak wyglądały obchody w naszym mieście. Szacunek!

Kilka słów już odbiegając trochę od tematu… Pewnie mogło być nas więcej, ale jak ktoś ogranicza swoją działalność do „lajka na fejsie” to niech sobie stanie przed lustrem i zada pytanie: co mu to dało? Oczywiście nie mogło zabraknąć „krimsów”, jak zwykle „czujka” włączona bo Promień wyszedł z domu.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments