Obchody 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Niebawem obchodzona będzie 97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tradycyjnie kibice Lecha aktywnie włączają się w uroczystości związane z tym wydarzeniem. Poniżej przedstawiamy kilka informacji z planowanych działań przez kibiców.

Lechici z Kaźimierza zapraszają na obchody w swoim mieście:

Fyrtel Północ zaprasza na wspólne zapalanie zniczy Powstańcom Wielkopolskim na Cytadeli.

Będzie jedna z okazji dla osób, które chciałyby zaangażować się w kibicowskie działania Fyrtla Północ. Porządkiem na kwaterze ma zająć się miasto, ale jeśli będzie potrzeba to 26 grudnia wieczorem podamy informację, że trzeba zabrać ze sobą jednak grabie i worki.

Uroczystości przygotowywane przez patriotów z Piły:
W 97. rocznicę wybuchu zwycięskiego zrywu Wielkopolan spotykamy się na mszy za Ojczyznę o godzinie 18:00 w kościele p.w. Św. Rodziny w Pile. Następnie z kościoła przemaszerujemy wspólnie pod nowy mural, który został namalowany kilka miesięcy temu, a nie doczekał się jeszcze swojej oficjalnej prezentacji oraz poświęcenia. Nasza nowa praca, która widoczna jest na grafice oddaje hołd Powstańcom Wielkopolskim, którzy 27 grudnia w Poznaniu ruszyli w bój po niepodległość. Mural znajduje się na ul. Sikorskiego w Pile. Lokalizacja tego miejsca nie jest przypadkowa. To właśnie ten mur odgradzał więzienie dla uczestników Powstania, którzy walczyli za naszą wolność. Kilka słów o tej historii opowie pan Marek Fijałkowski z lokalnego Muzeum Okręgowego.

Nasz wielki apel do mieszkańców Piły, aby uczestniczyli w tym jakże ważnym dniu dla naszego regionu. Kto wie jakby się potoczyły losy naszych ziem gdyby nie Powstanie Wielkopolskie, które okazało się zwycięstwem. Gorąca prośba o zabranie zniczy pod mural oraz replik flag powstańczych. Wspólnie pokażmy, że miasto Piła pamięta.

Warto również wspomnieć o przeprowadzanej przez kibiców Lecha Poznań w ostatnich miesiącach zbiórce pieniędzy na terenie całej Wielkopolski, które przeznaczone zostały na renowację grobów powstańczych. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Chwała Bohaterom Powstania Wielkopolskiego!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments