Nuovi Ultras’19 – podsumowanie 2020 roku!

Nuovi Ultras’19 – podsumowanie 2020 roku!

Szampany wystrzeliły, kieliszki polane po samą krawędź. Telefon huczy od wiadomości z życzeniami, kopiowanie i wklejanie słowa 'nawzajem’ poszczególnym znajomym zajmuje kilka minut i już tylko sekundy dzielą każdego z nas od północy, która wyznaczy kres słusznie minionego roku i początek nowego, z którym łączy się nierozerwalnie słowo 'nadzieja’.

Masa pirotechniki, oprawy, głośny doping niezależnie od wyników, konkretne wyjazdy i niezliczone ilości kibolskich przygód. Tego wszystkiego… nie było w roku 2020. Rok temu, o tej porze niejedna grupa kibicowska, w tym i nasza wytyczała sobie cele i opracowywała plany na całe dwanaście długich miesięcy. Wszystko zostało brutalnie zweryfikowane praktycznie w przedbiegach. Gdy wszyscy z nas odebrali pozytywne wyniki testów na obecność w naszych żyłach Ultrawirusa, z grupy NuoVi-UltRAS-19, w tym samym czasie w kraju pierwsi Polacy łapali COVID-19. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że przyjdzie nam zobaczyć na żywo tylko kilka meczów naszego Zagłębia Sosnowiec. Masowy lockdown, który można powiedzieć trwał prawie cały rok, pozwolił tylko na kilka wyjazdów i drugie tyle nudnych meczy u siebie, na których niestety niewiele się działo.

Mogliśmy natomiast skupić się na tym, co (powiedzmy) było dozwolone. Upiększyliśmy nasze miasto i region w dziesiątki nowych malarskich prac.

Na początku roku pomogliśmy przy zbiórce ogromnej ilości pieniędzy dla chorej Marianki. Oddając na aukcje, za całkiem sporą kwotę, wykonanie kilku kozackich prac na jednej z sosnowieckich dzielnic.

Następnie zorganizowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Sportowe Zagłębie, jak ogromna część kibolskiej Polski akcję pomocy dla szpitali, która możemy przyznać z czystym sumieniem wyszła bardzo dobrze. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na kupno najpotrzebniejszych, w tamtym czasie środków medycznych, oraz higieny dla szpitali w Sosnowcu oraz Dąbrowie Górniczej.

Na wiosnę, co oczywiste, bierzemy również czynny udział w Wirtualnych Meczach oraz Wyjazdach, którymi finansowo wsparliśmy Zagłębie Sosnowiec.

Wiosna była również okresem remontu w naszym klubie Sportowe Zagłębie, do którego również w dużym stopniu się przyczyniliśmy.

Przez cały rok staraliśmy się pamiętać o wszystkich narodowych rocznicach. Pamięć o polskich bohaterach i ważnych wydarzeniach jest i musi być, dla każdego kibica obowiązkiem. Współorganizujemy tradycyjne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego oraz bierzemy udział w protestach przeciwko ideologii tęczowego faszyzmu. Na szczęście obyło się bez ekscesów ze strony dziwnych lewackich organizacji pod sosnowiecką katedrą, gdzie również jesteśmy z całą Zagłębiowską bracią, podczas trwania wątpliwie słusznych protestów kobiet, które zalały nasz kraj.

Przez całe dwanaście miesięcy spędziliśmy niezliczone ilości godzin przy ścianach, poświęcamy wiele, często długich nocy i dni, na staraniach przy upiększeniu naszego miasta i regionu. Namalowaliśmy razem 75 prac, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Cieszymy się, że skoro utrudnione były wszystkie inne dziedziny kibolskiego rzemiosła, to daliśmy z siebie sto pięćdziesiąt procent w tym malarskim temacie.

Sportowo zarówno piłkarze, jak i hokeiści zawiedli na polskich arenach. Brutalnie, nasze drużyny przegrywają niestety. Dość powiedzieć – bywało gorzej. Trzeba wierzyć, że będzie lepiej.

Cieszy natomiast postawa naszych reprezentantów w sportach walki – Adriana Błeszyńskiego i Adriana Dudka. Obaj pokazali klasę i ogromny charakter w swoich walkach.

Kończymy rok malowaniem transparentów z życzeniami Wesołych Świąt dla wszystkich mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego, a z poziomu tego fejsbukowego postu, życzymy zdrowego i normalnego roku 2021 – dla wszystkich, a w szczególności całej kibolskiej Polsce.

Wspomniana nadzieja na normalny kibicowski rok, jest jedynym co nam pozostaje. Nasza młoda grupa lada dzień, obchodzić będzie drugą rocznicę powstania. Nie ma co szumnie planować wielkich rzeczy, bo miniony rok pokazał jakimi cudami zaskoczyć może nas rządowa pandemia strachu, która wszystkie nasze plany może szybko rozszarpać, lecz jesteśmy pewni, że dla nas najbliższe dwanaście miesięcy będzie tylko i wyłącznie lepsze, niż te minione.

Z kibicowskim pozdrowieniem
Nuovi Ultras’19

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments