Niemiecki portal muzyczny oczernia polskich raperów

Największy hip-hopowy portal w Niemczech (www.hiphop.de) określił raperów – Bastiego i Toony’ego, mianem „nazistowskich skurwysynów”.

Sytuacja miała miejsce 15 października br. na portalu społecznościowym Twitter. Na pytanie jednego z użytkowników na temat wspominanych muzyków, z oficjalnego konta Hiphopde napisano: „Sollen sich kreuzweise ficken, die Nazi Hurenkinder”. Co możemy przetłumaczyć: „Niech się walą na krzyż (plecy) nazistowskie skurwysyny”.

We wpisie wykorzystano zdjęcia utworu „Europa umiera”, który idealnie pokazuje, co obecnie dzieje się w Europie. Jednak w żadnym fragmencie tekstu podobnie, jak w całej twórczości raperów nie ma nic, co mogłoby uzasadnić wpis niemieckiego portalu. Jesteśmy przekonani, że jeden z administratorów nawet nie zapoznał się ze słowami piosenki, a wykorzystał tendencję, którą obecnie dostrzegamy na świecie, w której Polska i Polacy są określani mianem faszystów, homofobów czy rasistów. Za kuriozalne uważamy również określania Polaków w taki sposób przez przedstawiciela narodu, z którego wywodzi się pojęcie nazizmu.

Jesteśmy pewni, że to postawa Polaków, nasze wartości czy bunt przeciwko przyjmowaniu imigrantów i narzucaniu dewiacji są wykorzystywane na każdej płaszczyźnie życia, w tym niestety i w muzyce, aby prezentować nasz kraj w negatywnym świetle.

Na pewno ten skandaliczny wpis nie zostanie zamieciony pod przysłowiowy dywan, będziemy informować, jak rozwinie się sprawa.

Zachęcamy do posłuchania utworu i wyciągnięcia własnych wniosków:

Zachęcamy także do śledzenia Fan Page Bastiego oraz Toony’ego.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments