Niedzielna wycieczka Górnika do Puław

W niedzielę Torcide czeka najważniejszy wyjazd w tym sezonie, w przypadku zwycięstwa piłkarzy w Puławach Górnik Zabrze wróci do Ekstraklasy. Zainteresowanie wyjazdem było ogromne, bilety na sektor gości od razu znalazły swoich nabywców.

Pomimo starań Górnika Zabrze S.S.A. i Torcidy, Wisła Puławy nie przyznała dla kibiców z Zabrza dodatkowej puli biletów. Mimo daleko zaawansowanych rozmów i chęci klubu z Puław na przeszkodzie stanęli Ci co zawsze. Dodatkowo Polsatsport nie wyraził zgody na transmisje meczu na telebimie pod Areną Zabrze.

Kibice Górnika Zabrze niedzielne popołudnie spędzą zatem na wycieczcie, podczas której zwiedzą Pałac Czartoryskich w Puławach. Muzeum to powstało w 2009 roku pod auspicjami rodziny książąt Czartoryskich. Mieści się w pałacu wzniesionym według barokowego projektu. W części środkowej pałacu zachowała się piękna barokowa sień, na I piętrze – Sale Kamienna i Gotycka, na II – Sala Rycerska. W prawym skrzydle mieszczą się Sale Kolumnowa i Balowa oraz Sala Rysunku. W salach ekspozycyjnych można oglądać portrety Czartoryskich oraz związane z nimi pamiątki. Pośród muzealiów odnaleźć można obiekty, które znajdowały się pierwotnie w kolekcji pierwszego polskiego muzeum, założonego w Puławach przez księżnę Izabelę w 1801 r. Wystawa ukazuje ponadto zjawisko podtrzymywania i rozwijania tradycji puławskich przez dzieci i wnuki księstwa.

Pałac otacza park krajobrazowy, założony przez księżnę Izabelę. W parku znajduje się wiele zabytkowych budowli, m.in. Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Pałac Marynki, Domek Grecki, Domek Żółty, Altana Chińska, Brama Rzymska, marmurowy sarkofag oraz rzeźba przedstawiająca Tankreda i Kloryndę.

Dlatego nie dziwi też ogromne zainteresowanie wśród Zabrzan, każdy na własne oczy powinien zobaczyć tą piękną budowlę.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments