Nie będzie Strefy Kibica w Gliwicach podczas meczu z Górnikiem

25 lutego Piast zmierzy się na inaugurację rundy wiosennej z Górnikiem Zabrze. Jak wiadomo przy Roosevelta trwa przebudowa stadionu. Widownia została ograniczona do trzech tysięcy. Na obiekt nie mają też wstępu sympatycy drużyn przyjezdnych. Z tych powodów Stowarzyszenie Kibiców GKS „Piast” razem z klubem chciało zorganizować na Placu Krakowskim wspólne oglądanie tego pojedynku na telebimach, czyli urządzić Strefę Kibica. Niestety, negatywnie ten pomysł zaopiniowała Policja. Z informacji, które do nas dotarły, według opinii Policji, złożony wniosek nie spełniał elementarnych wymogów.

Ostatni ruch należy do prezydenta Gliwic, który może wydać pozwolenie na zorganizowanie takiej strefy. Pół roku temu jednak, gdy Piast podejmował Górnika Zabrze na stadionie miejskim, gdzie dużo łatwiej było zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, Policja nie wydała zgody na wpuszczenie kibiców Górnika na trybuny. Władze miasta nie zmieniły tego postanowienia, tak że trudno liczyć na to, że i tym razem stanie się inaczej.

W tej sytuacji można by rozważyć ustawienie telebimu na stadionie, ale widownia musiałby być ograniczona do 999 osób, aby wspólne oglądanie, nie miało charakteru imprezy masowej.

źródło: Piast.Gliwice.pl

A.C.A.B

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments