XIV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 08.01.2022 8 stycznia 2022

Po raz 14 kibice udali się na Jasną Górę, aby zawierzyć swoje drużyny i rodziny Bogu. “Polonia semper fidelis” – to hasło XIV Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na jasnogórskiego sanktuarium.

Popularny duszpasterz środowisk kibicowskich ks. Jarosław Wąsowicz wygłosił niezwykłą homilię. Podkreślił on przywiązanie Polaków do chrześcijańskich wartości oraz przypomniał o walce o przyszłość Europy. Duszpasterz w kazaniu podkreślił istotę wartości chrześcijańskich. Zauważył, że wyłącznie wiara może ocalić Polskę przed atakami zlaicyzowanego Zachodu

 

zobacz również zdjęcia:

 

Wisłoka Dębica:

 

Górnik Zabrze:

35 kibiców Górnika Zabrze obecnych wczoraj na Jasnej Górze, na corocznej pielgrzymce kibiców.

 

Raków Częstochowa:

W dniu dzisiejszym jesteśmy obecni z flagą podczas 14 „Patriotycznej pielgrzymki kibiców na Jasną Górę”.

 

Górnik Konin:

 

Stomil Olsztyn:

Stomilowcy w Częstochowie. 14 fanatyków obecnych podczas XIV Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. 

 

Stomil Olsztyn FC Szczytno:

W dniu dzisiejszym, jesteśmy obecni w 6 osób na XIV Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę. Wszystkich Stomilowców 14 osób, oraz delegacja Wisły Płock. Dziękujemy dla kibiców miejscowego Rakowa, za ugoszczenie nas w swoim mieście.

 

Jagiellonia Białystok:

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

Jesteśmy obecni na XIV pielgrzymce kibiców! W intencji ojczyzny oraz naszego klubu modli się 20 fanatyków Podbeskidzia Bóg, Honor i Ojczyzna!! 

 

Gwardia Koszalin:

 

Zagłębie Sosnowiec:

Polska jest zawsze wierna! POLONIA SEMPER FIDELIS! Pod takim hasłem odbyła się XIV pielgrzymka kibiców, gdzie na dobrym poziomie zaznaczamy swój udział. Osiedle Środula , Dywizjon Niwka , Old Fans Zagłębie Sosnowiec , Zagłębie Sosnowiec Podziękowania za obecność także dla KKN Zagłębie Sosnowiec. Pozdrawiamy wszystkie nasze zgody i zaprzyjaźnione kluby. BOŻE CHROŃ FANATYKÓW! 

 

BKS Bielsko-Biała:

Już po raz czternasty na Jasnej Górze odbywa się Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców, w której udział bierze kilkuset fanów z całej Polski. Pielgrzymce w tym roku przyświeca hasło „Polonia semper fidelis” („Polska jest zawsze wierna”). Bardzo szkoda że coraz mniej kibiców przybywa w takim dniu na Jasną Górę, zapominają a może mają ważniejsze zajęcia ???? cóż nie ma co się nimi przejmować , najważniejsze że Myśmy byli, a to przecież ważny rok zwłaszcza dla nas: 100 – lecie Naszego Bialskiego Klubu Sportowego „STAL”. Nowa flaga poświęcona !!! Było jak zawsze godnie i spokojnie choć dla niektórych turystów zaskoczenie ogólne, tylu kibiców z różnych klubów na co dzień się nienawidzących a tutaj spokojnie stojących obok siebie. Fajnie było się spotkać po raz kolejny z Przyjaciółmi z Sosnowca, Legnicy.

 

Wisła Sandomierz:

Jak co roku obecna delegacja Sandomierskiej Szlachty! Boże Chroń Fanatyków!

 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski:

W dniu dzisiejszym wybieramy się na XIV Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców Na Jasną Górę. Ruszamy busem z flagą narodową. Bierzemy udział w obchodach, tym razem zaskakuje nas bardzo słaba frekwencja. Oby wszystko wróciło do normalności, żeby za rok spotkać się w dużo lepszej liczbie. Widzimy się za rok!

 

Widzew Łódź FC Opoczno:

08.01.2022 FC Opoczno melduje się w Częstochowie na corocznej pielgrzymce kibiców. Naszą główną intencją jest powrót do ekstraklasy ukochanego Widzewa. Złożyliśmy również wota za cały zeszły rok, który w naszym wykonaniu był dosyć dobry. Po wspólnej mszy w Kaplicy udaliśmy się na spotkanie wszystkich kibiców gdzie wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji prezesa IPN, następnie w typowym kibicowskim stylu zaznaczyliśmy swoją obecność i udaliśmy się w drogę powrotną do miasta Płytki lekko się rozgrzewając w ten mroźny dzień. POLSKA SEMPER FIDELIS! 

 

Śląsk Wrocław:

W Częstochowie na pielgrzymce kibiców stawiło się ponad 100 fanów Śląska. Na koniec uroczystości odbyło się tradycyjne święcenie barw. Tym razem poświęcona została flaga patriotyczna, która miała swój debiut na meczu reprezentacji z Węgrami. Na powrocie delegacja Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk tradycyjnie zatrzymuje się w Walichnowach i odwiedza symboliczne miejsce dla każdego kibica Śląska. Roland pamiętamy! Po chwili modlitwy i zadumy wracamy do Wrocławia. Boże chroń Fanatyków! 

 

Olimpia Warszawa:

 

Górnik Wałbrzych:

Dziś 10 osobowa delegacja kibiców Górnika obecna na 14 patriotycznej pielgrzymce kibicowskiej w Częstochowie.

 

GKS Jastrzębie:

 

Stal Gorzów:

W sobotę 8 stycznia 2022 roku w trzy osoby wybraliśmy się do Częstochowy, by uczestniczyć w XIV patriotycznej pielgrzymce kibiców. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to: „Polonia Semper Fidelis”. Po mszy świętej wybraliśmy się na małe zwiedzanie miasta, po czym wróciliśmy na jasnogórskie błonia by w blasku rac odśpiewać z innymi zgromadzonymi kibicami Mazurek Dąbrowskiego. 

 

Olimpia Elbląg:

Częstochowa – 8.01.2022 r. Olimpia Elbląg w składzie kilkunastu osób bierze udział w XIV Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibicowskiej na Jasną Górę. Spotykamy się z zaprzyjaźnionymi kibicami Legii i Zagłębia oraz zaznaczamy obecność na błoniach Jasnej Góry wywieszając flagę Elblążanie w asyście kilku rac. Wiele ekip, wspólny cel – Wielka Polska z przewodnim hasłem tegorocznej pielgrzymki POLONIA SEMPER FIDELIS!!! 

 

Szczakowianka Jaworzno:

Na XIV Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę obecnych 6 Drwali.