X Turniej kibiców Unii Tarnów – Elita Tarnowa CUP 2018 4 września 2018

Za nami już dziesiąta edycja turnieju kibiców Unii Tarnów. Oprócz organizatorów obecne były również ekipy Resovii, Okocimskiego Brzesko i Stali Sanok. W sumie zagrało około 180 zawodników, łącznie stadion odwiedziło ok. 400 osób. Od tego dnia Unię Tarnów łączy układ z ekipami Okocimskiego i Stali Sanok.

 

Relacja kibiców Unii Tarnów:

Rok jubileuszu 90-lecia klubu Unia Tarnów zbiegł się z naszym małym jubileuszem, gdyż rozegraliśmy już dziesiąty piłkarski turniej Elity Tarnowa. Był drugim największym w historii, wystąpiło w nim 19 drużyn tarnowskich osiedli, fan clubów a także zaprzyjaźnionych ekip Resovii, Okocimskiego Brzesko i Stali Sanok. Po raz pierwszy zwyciężyła drużyna Klikowej, która kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa aż do finału, drugie miejsce dla Resovii. W walce o brąz Os. Zielone zwycięża ze Stalą Sanok. Nie możemy pominąć zawirowań organizacyjnych, które po raz kolejny pokazują jak w praktyce wygląda funkcjonowanie stadionu piłkarsko-żużlowego. W dniu imprezy, na niecałe 2 godziny przed jej rozpoczęciem otrzymujemy wiadomość od Spółki Żużlowej, że również od g. 10 mają jeździć amatorzy żużla. Wiele kuriozalnych sytuacji widzieliśmy w naszym mieście, ale tego się nie spodziewaliśmy. Ostatecznie żużlowcy swoje wyścigi rozpoczęli po południu, a turniej musieliśmy kończyć w asyście jeżdżącej po torze polewaczki i warczących motocykli. To jest właśnie wielofunkcyjność zarządzanego przez ŻSSA Stadionu Miejskiego.

Turniej trwał blisko 7 godzin. Rozgrywaliśmy po dwa mecze równolegle na połowie boiska. Zespoły podzieliliśmy na 4 grupy – 3 pięciozespołowe i 1 czterozespołowa. Z każdej wychodziły dwie najlepsze i rozgrywały mecze systemem pucharowym, począwszy od ćwierćfinałów. Najlepsze zespoły otrzymały tradycyjne medale i puchary. W sumie zagrało około 180 zawodników, łącznie stadion odwiedziło ok. 400 osób.

Po raz kolejny dziękujemy Przewodniczącemu Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki panu Tadeuszowi Gancarzowi, z którego inicjatywy mogliśmy liczyć na wsparcie organizacyjne, dzięki czemu turnieje stały się cykliczną imprezą. Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową walkę!

Po zakończeniu turnieju wspólnie imprezujemy do późnych godzin. Przybijamy układ z Okocimskim Brzesko i Stalą Sanok.

Do następnego!

 

Najstarsi w Polsce:
W dniu wczorajszym jesteśmy obecni w 40 osób na letnim turnieju kibiców Unii Tarnów, na którym zajmujemy 2 miejsce! Dziękujemy Jaskółkom za zaproszenie i gościnę! 1905 & 1928!

W tym samym dniu na meczu Resovii z Błękitnymi Stargard wystawiamy kilkudziesięciosobowy młyn sporadycznie dopingując. Piłkarze w końcu odnoszą upragnione zwycięstwo pokonując rywala 1:0! A już za 2 tygodnie w Rzeszowie czeka nas pojedynek z liderem 2 ligi – Siarką Tarnobrzeg. MOBILIZACJA! 

 

Ludzie Ze Stali:
W dniu 1 września, jesteśmy obecni w 17 osób na turnieju kibiców UNII Tarnów. W rozgrywkach piłkarskich udział biorą dwie drużyny piłkarskie. W meczach grupowych odpada jedna z drużyn. Natomiast druga drużyna wychodzi z grupy i dociera aż do półfinału, gdzie przegrywa dwa ostatnie mecze, ostatecznie plasując się na 4 miejscu.

Tego dnia oficjalnie przybijamy układ z Jaskółkami. Dzięki za gościnę! STAL&UNIA 

źródło: elitatarnowa.pl