Wysoka frekwencja na meczach EURO U21 Polska 2017 13 lipca 2017

UEFA EURO U21 Polska 2017 już za nami! Zakończony piątkowym meczem pomiędzy Niemcami a Hiszpanią turniej zgromadził na polskich stadionach wielu kibiców. Wszyscy, którzy odwiedzili stadiony w Kielcach, Lublinie, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach oraz Krakowie na pewno zabrali ze sobą wspaniałe wspomnienia.

W sumie w sześciu polskich miastach doszło do 21 spotkań, które z perspektywy trybun śledziło w sumie 244 085 widzów. Średnia frekwencja wyniosła 11 623 widzów i była o 757 widzów wyższa, niż przed dwoma laty podczas UEFA EURO U21 Czechy 2015 (średnia frekwencja podczas tego turnieju wyniosła 10 866 kibiców)!

Nie jest to jedynie zasługa meczów z udziałem polskiej reprezentacji. Gdyby nie uwzględniać meczów Biało-Czerwonych ze Słowakami, Szwedami oraz Anglikami, średnia frekwencja nadal pozostaje na wysokim poziomie i nadal będzie wyższa, od tej sprzed dwóch lat – 11 185 widzów!

Jak wyglądała średnia frekwencja w poszczególnych miastach? Największą średnią frekwencję odnotowano w Lublinie, gdzie dwa mecze grała reprezentacja Polski, wyniosła ona 13 588 widzów na mecz. Drugi wynik odnotowano w Tychach, gdzie na mecze przychodziło średnio 12 391 kibiców. Niewiele mniej fanów piłki nożnej średnio zjawiało się w Kielcach, gdzie frekwencja wyniosła 12 312.

Stadion Kraków, a więc arenę, na której rozegrano najwięcej spotkań podczas UEFA EURO U21 Polska 2017 odwiedzało średnio 11 851 widzów. Dobre wyniki uzyskały również stadiony, na których toczyła się rywalizacja w grupie B. Średnia frekwencja w Gdyni wyniosła 9 888 widzów, natomiast w Bydgoszczy
9 301.

11 z 21 spotkań rozegranych podczas zakończonego turnieju z perspektywy trybun oglądał komplet publiczności. To ponad połowa spotkań, którymi zainteresowanie było na tyle duże, że zabrakło na nie biletów w kasach! Najwięcej kibiców przyciągnęły na stadiony reprezentacje Hiszpanii oraz Niemiec, czterokrotnie podczas spotkań tych reprezentacji zabrakło biletów. Trzykrotnie komplet publiczności śledził spotkania Polski oraz Włoch.

W sumie sześć polskich stadionów zostało wypełnionych w 80,5% udostępnionych do sprzedaży miejsc, a największą widownię przyciągnął na stadion mecz pomiędzy Polską a Słowacją, który w Lublinie oglądało 14 911 widzów. Najniższą frekwencję odnotowano z kolei podczas meczu pomiędzy Serbią a Macedonią – 5 121 widzów.

Poniżej średnia frekwencja w Miastach Gospodarzach wraz z zaznaczeniem spotkań, na których był komplet publiczności.

źródło: laczynaspilka.pl