Wjazd na zbiórkę Torcidy Gliwice 21 maja 2018

Wczoraj na zbiórkę Torcidy Gliwice na mecz Górnika Zabrze z Wisłą Kraków postanowili wpaść kibice Piasta wspierani przez swoich nowych układowiczów z Jastrzębia.

 

Relacja Torcidy Gliwice:

Dzień zaczynamy od zbiórki wspólnej Kopernika i Łabęd, gdzie tych pierwszych wstawiło się około 40 osób + do tego około 80 osób z Łabęd ale końcowy efekt zbiórki wyniósł +/- 150 osób co jest zadowalającym wynikiem i pokazującym, że Kopernik zawsze był, jest i będzie z Górnikiem.

Gdzieś około godziny 15:30 dostajemy telefon, że Piast jest na Koperniku i zmierza w naszą stronę co bardzo nas ucieszyło i bez namysłu biegniemy w ich stronę w około 120 osób ze zbiórki + dobiega ROW w 40 osób ale dobiegając widzimy, że już smutni panowie ich zachodzą i Piast się wycofuję. Próbujemy drugi raz z boku do nich podbiec ale smutni panowie byli już wszędzie i ostatecznie do niczego nie dochodzi, a gdyby już doszło to nie było by co zbierać. Liczba Piasta oceniana na około 50/60  prawdopodobnie z Jastrzębiem, były samochody na jastrzębskich tablicach i kominiarki.

Już po wszystkim ROW jedzie pod stadion, a my robimy swoje nagrywając filmik i następnie przemarsz przez osiedle na autobus który smutni panowie niestety puszczają przez DTŚ i bezproblemowo docieramy pod stadion. Na stadionie meldujemy się wszyscy pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego z racji, że grupa UGZ przygotowała oprawę. Doping tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie do którego dość często dołączał się cały stadion, a warto przypomnieć, że tego dnia było ponad 24 tysiące trójkolorowych kibiców. Piłkarze również nie zawiedli i po fenomenalnej grze wygrali 2:0 , a więc zapewnili sobie i nam europejskie puchary! Dziękujemy za wspaniały sezon!

Po meczu wszyscy bardzo dobrą bandą wracamy na osiedle Kopernik ale nikogo nie zastajemy!

PS. Zażenowani i ośmieszeni kibice Piasta pod naszą nieobecność zamalowują pracę na Koperniku! Trzeba było przyjść na zbiórkę bez policji, a nie iść główną ulicą tak żeby tylko zauważyli! Do następnego!

 

Relacja Piast Gliwice:

Jako, że nasz przeciwnik z gorszej strony miasta postanowił udowodnić wszystkim, że Kopernik należy do Górnika i tam zorganizowali zbiórkę przed meczem z Wisła Kraków, my postanowiliśmy urozmaicić im trochę tą słoneczną niedziele. Zbieramy się wspomagani przez naszego układowicza i zmierzamy na miejsce zbiórki kibiców Górnika. Jak to zwykle bywa kiedy Torcida Gliwice próbuje coś udowodnić także tym razem zebrało się pół województwa żeby wspomóc „potężną” Torcide Gliwice. Mimo liczebnej przewagi jaką miały dziewczyny z Górnika ruszamy w ich stronę bez zastanowienia. Jak się okazało liczebna przewaga nie wystarczyła tak wielkiej armii jaką się opisali i tradycyjnie wspomagają się rożnego rodzaju sprzętem.

Na filmie widać jak mocno Torcida Gliwice dąży do starcia i jakie przedłużacze zapewnili sobie aby nie ponieść porażki. Mamy świadomość, że w internecie nie mamy żadnych szans ale ulica w końcu wszystko zweryfikuje!


AKTUALIZACJA 22.05.2018

 

Odpowiedź Torcidy Gliwice na relacje Piasta:

BANDA CHUJA! Jedynie tak można nazwać tych farmazoniarzy którzy kolejny raz wypisują bzdury w całym internecie i się tym szczycą. Każdy normalny potrafi się domyśleć, że kto by uciekał przed kimś kto ledwo potrafi się zebrać w 50 osób w dwie ekipy, śmiech na sali. A co do sprzętu to radzimy wam uzbroić się w zbroję i tarcze ale raczej to też nie pomoże bo na ulicy będziecie bite i łamane wy kurwy zakłamane!

Nasze koleżanki bardzo zabolał fakt, że Kopernik zebrał się w dobrej liczbie i na siłę szuka wymówek i wyjaśnień tego wszystkiego, a tak naprawdę od kilkunastu lat nie potrafi przyjąć rękawicy żeby się sprawdzić i udowodnić kto ma władzę w mieście tylko za każdym razem unika spotkania. Mamy wielką nadzieję, że może tym razem będzie inaczej, a jak dobrze wiecie to pierwsze telefony już poszły i może w końcu do tego dojdzie bo przecież tak bardzo za każdym razem dążycie do starcia, więc rzucamy Wam wyzwanie na forum publicznym żeby każdy widział, że na myśl o spotkaniu z nami macie myśli samobójcze! LEPSZA STRONA MIASTA!