Unia Tarnów – Falubaz Zielona Góra 08.04.2018 10 kwietnia 2018

Do niecodziennej sytuacji doszło w Tarnowie, gdzie piknikom nie podobały się wiszące flagi. Kilka osób postanowiło je ściągnąć, kilka osób dostało po głowie, a w konsekwencji kibice z młyna przenieśli się pod sektor kibiców gości. Kibice Falubazu kpią z kibiców Unii pisząc m.in. co ważne i o czym powinna dowiedzieć się cała kibicowska Polska – ultrasi Unii Tarnów zostali wrzuceni, dosłownie wyrzuceni przez część publiki na ich młynie z własnego sektora. – Więcej przeczytacie w relacjach obu ekip.

Co ciekawe na meczu została zaprezentowana spora oprawa, której zdjęcie widzicie powyżej. Jednak żadna ekipa nic o niej nie napisała, zdjęcie powyżej. Falubaz przyjechał w liczbie 150 osób wspierany przez Flotę Świnoujście.

 

Oświadczenie Kibiców Unii Tarnów:

W związku z wczorajszymi wydarzeniami, które miały miejsce na środku pierwszego łuku- miejscu znanym prawdziwym Kibicom, przez duże K- jako młyn, chcieli byśmy zdementować pewne pomówienia oraz odnieść się do całej sytuacji.

Od 3 sezonów nasza Grupa wspiera dopingiem zawodników Unii Tarnów, poświęcamy swój czas na przygotowanie opraw i wkładamy całe serce w to, aby uświetnić widowisko jakim niewątpliwie są mecze przy Z3. Wczoraj, po standardowym rozwieszeniu flag na łuku, pojawiły się ze strony „sezonowców” o to, że (UWAGA!) flagi zasłaniają im tor. Tutaj nasuwa się pytanie: po co siadasz na pierwszym łuku? W dodatku koło młyna gdzie od ponad 10 lat regularnie prowadzony jest doping, gdzie rozwieszane są flagi? Sytuacje, w których jakiś janusz z piwem w ręce próbuje zerwać z płotu BARWY, które powinny być dla każdego PRAWDZIWEGO kibica świętością, nie są i nie będą tolerowane! Wczoraj wisiały 3 flagi, na meczu z Gdańskiem było ich 5, gdzie wtedy byłeś że Ci nie przeszkadzały drogi kibicu? Pierwsza liga nie przyciągnęła Cię na stadion? Na jaką reakcję liczyłeś krzycząc ”ściągaj tą szmate”? Wczorajsza sytuacja zdecydowanie wymknęła się spod kontroli, pozostaje nam przeprosić postronne osoby za usłyszane obraźliwe słowa w ich kierunku to nie powinno mieć miejsca.

Apelujemy także do Unia Tarnów ŻSSA o wydzielenie sektora dopingującego na stadionie na którym nikomu nie będziemy przeszkadzać. Dementujemy również wszelkie plotki, jakoby pod gniazdem interweniowała ochrona. Ludzie w kamizelkach to nikt inny jak fotografowie. Ale jak wiemy sensacje w XXI wieku o „zadymach i interwencjach” na trybunach są w cenie. W żaden sposób nie będziemy również odpowiadać na komentarze i zaczepki kierowane pod naszym adresem . Powyższe oświadczenie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dodatkowo jedna osoba z naszej grupy zostaje zawinięta za odebranie szalika KSM Krosno, jak można iść na stadion innej drużyny w swoim szaliku a potem gdy ktoś Ci go weźmie iść na Policję?

Z kibicowskim pozdrowieniem,
Ultras Jaskółki.

 

Relacja Kibiców Falubazu Zielona Góra:

Wczoraj na pierwszym wyjeździe meldujemy się w Tarnowie w 150 osób. Wywieszamy dwie flagi – jedną Floty, jedną, debiutującą w tym dniu małą flage grupy FNF, oraz transy dla kolegów z Falubazu oraz jednego z Floty.

Co ważne – 50 osobowa grupa podróżująca autokarem ma awarie na trasie i ponad godzinne opóźnienie, niemniej nie odpuszczają i docierają do Nas na ostatni 15 bieg – szacunek!!!

Z kronikarskiego obowiązku – zawsze olewaliśmy wieśniaków z Tarnowa i nie było na nich specjalnego ciśnienia, natomiast za wczorajsze próby pocisków do Nas i wyzwisk, ich barwy są od teraz traktowane na równi z barwami Unii L. czy Stali (do której poziomu kibicowskiego jak widać pretendują). Co ważne i o czym powinna dowiedzieć się cała kibicowska Polska – ultrasi Unii Tarnów zostali wrzuceni, dosłownie wyrzuceni przez część publiki na ich młynie z własnego sektora. To nie żart, każdy kto był na meczu to widział (w tym także Nasza delegacja na Waszych sektorach ) – w okolicy pierwszego biegu zawijają flagi, bęben, nagłośnienie i przy wyśmianiu przez ichniejszych kibiców oraz przy liściach które otrzymali od zwykłych osób, którzy sami odwiązali im flagi bo zasłaniały widok, uciekli na drugą strone stadionu, pod naszą klatkę. Jesteście tak żałosnymi cieciami, że jest Nam aż Was szkoda

Do zobaczenia w niedziele na pierwszym meczu przy W69! Tylko Falubaz!