Ultras Enigma pisze do prezesa Nitota 26 marca 2021

Na profilu grupy Ultras Enigma pojawił się list otwarty do prezesa Grégoire’a Nitota, w którym fani skupili się do swoich obaw w stosunku do aktualnej dyspozycji zespołu i celów postawionych przed sztabem szkoleniowym na sezon 2020/21.

 

Ultras Enigma:

List otwarty do Prezesa Grégoire Nitota.

Szanowny Panie Prezesie,

to już rok odkąd został Pan właścicielem naszego klubu.

Od samego początku wymagał Pan, aby pełnia władzy, decyzyjność była w rękach jednej osoby.

Wszystkie Stowarzyszenia Kibicowskie zrzekły się swoich praw w spółce w imię wyższych wartości. Pełnia władzy wiąże się również z pełną odpowiedzialnością, a także często z podejmowaniem trudnych decyzji.

Wydał Pan do tej pory parę milionów złotych, aby przywrócić Polonii stabilizacje oraz wyznaczyć nowe cele zgodne z ambicjami i historią klubu, które są zgodne z naszymi. Mamy więc wspólność celów, jednak czy obrana droga przez Pana jest optymalna i właściwa?

Naszym zdaniem nadszedł czas na weryfikacje i dokonania korekt w Pana planie, tak aby znowu stał się on naszym wspólnym. Przede wszystkim niepokoi poprzednia, jak i początek obecnej rundy. Cel pierwszej ósemki, która Pan postawił przed sztabem szkoleniowym, w naszej ocenie jest niewspółmierny, do środków zainwestowanych w utrzymanie drużyny. Trenera pierwszego zespołu można oceniać poprzez dwa czynniki – pierwszy czy zespół ma wyniki oraz czy zespół robi postęp w swojej grze, rozwoju zawodników?

Naszym zdaniem wyniki zespołu są kompletnie poniżej naszych oczekiwań. Tłumaczenia, że zespół musi się zgrać jest tylko i wyłącznie wymówką, która jest mantrą powtarzaną przez trenerów, którzy nie osiągnęli w piłce nic.

Umiejętności poszczególnych piłkarzy są znacznie wyższe niż piłkarzy np. Unii Skierniewice, a mimo to z nią przegrywamy. Czy braki kondycyjne też są wynikiem braku zgrania? Czy w trakcie tego roku jakikolwiek piłkarz rozwinął się na tyle by stał się filarem zespołu, czy przypadkiem każdy, kto przyszedł po pewnym czasie dopadł go kryzys formy? Taki klub jak Polonia potrzebuje trenera z doświadczeniem, a nie kogoś, kto się dopiero uczy. Pan jako miłośnik piłki polskiej, jak i zagranicznej doskonale widzi jak eksperymenty z osobami bez doświadczenia rzeczonymi na głęboką wodę kończą.

Panie Prezesie, na Polonii zawsze była i będzie presja na wyniki i awanse. Jeżeli obecny sztab nie jest w stanie jej udźwignąć zawsze może zmienić klub, gdzie żadnych oczekiwań nie ma.

Apelujemy do Pana, aby sam przed sobą odpowiedział na te pytania. My na nie odpowiedzieliśmy i liczymy, że odpowie Pan na nie tak samo jak my. Ten sezon jest jeszcze do uratowania, jeśli podejmie Pan odważne decyzje, my wierzymy, że tak się stanie. Powalczymy o to?

Z poważaniem, Grupy Kibicowskie Polonii Warszawa.

Polonia Warszawa – GKP Targówek 29.09.2019 | Fot. Bristol City Alex