Stadion Ruchu zamknięty 17 stycznia 2023

Stadion w Chorzowie wyłączono w poniedziałek z użytku decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Trzeba wyciąć jeden z zagrażających życiu jupiterów. Nie wiadomo, kiedy Ruch będzie mógł grać u siebie. Miasto włączyło się w poszukiwania obiektu zastępczego.

 

Miasto Chorzów:
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie podjął decyzję o zamknięciu stadionu przy Cichej oraz Strefy Kibiców. Powodem jest pęknięcie w obrębie podstawy jednego z masztów. Prace rozbiórkowe powinny zakończyć się w ciągu dwóch tygodni, ale Miasto Chorzów już prowadzi rozmowy z kilkoma samorządami w regionie, by w razie problemów technicznych i związanych z tym ryzykiem opóźnień, mieć możliwość rozegrania kolejnych spotkań ligowych na stadionie rezerwowym. Koszt przeprowadzenia prac zostanie pokryty z budżetu Miasta.

 

Do całej sytuacji odnieśli się również kibice Ruchu Chorzów:

I w końcu nadszedł ten dzień. Jedna z naszych „świeczek” stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców ale i także podróżujących słynna trasa DTS. W każdej chwili może się zawalić. Dla nas jako Kibicow Ruchu narazie to zawala się spokojna droga do Awansu. Takie „rewelacje” nie są niczym dobrym przed startem kolejnej rundy. Zarządzający miastem oraz sportowymi obiektami miejskimi pewnie są teraz dumni. Po raz kolejny będzie się mówiło o Chorzowie. Szkoda, że po raz kolejny negatywnie. Co będzie dalej? Gdzie będziemy grać? Tego nie wiemy… AKZCHNW ‼️

stop niszczeniu Ruchu i Sportu w chorzowie ‼️