Spacer Niepodległości we Wrocławiu 11.11.2020 13 listopada 2020

W środę kilkutysięczny tłum polskich patriotów, kibiców i nacjonalistów przeszedł przez Wrocław w zgromadzeniu, które nie było rejestrowane w magistracie. Maszerowano w spontanicznym „Spacerze Niepodległości”, na którego urząd miasta nie miał żadnego wpływu. Jak się łatwo domyślić, to m.in. dzięki temu w tym roku nie doszło do większych prowokacji i prób rozwiązania zgromadzenia.

Spacer Niepodległości wyruszył z Placu Wolności równo o godzinie 17:00. Z Placu Wolności maszerujący udali się w kierunku Rynku pod Pręgierz, gdzie padło kilka haseł oraz odśpiewano hymn RP. Następnie przemaszerowano pod wrocławską Katedrę. Wielkim atutem spacerujących był fakt, że „spontaniczną” trasę znały zaledwie 4 osoby, stąd milicja nie miała pojęcia gdzie się ustawić. Gdy zablokowano jedną ulicę, maszerujący skręcili w drugą i tak do samego końca, krocząc na Ostrów Tumski.

Na czele kolumny niesiono banery: „Żeby Polska była Polską”, „Śmierć wrogom Ojczyzny”, „Życie i śmierć dla Narodu” oraz baner antykomunistyczny. Zarzucano tradycyjne hasła: „Bóg, honor i Ojczyzna”, „Cześć i chwała Bohaterom”, „A na drzewach zamiast liści…”.

Jacek Międlar, redaktor naczelny serwisu Wprawo.pl, kilkukrotnie zwrócił szczególną uwagę na upamiętnienie Orląt Lwowski, bohatersko broniących polskiego Lwowa. „Lwowskie Orlęta, Śląsk Wrocław o was pamięta” – krzyczeli spacerowicze, w tym zastęp kibiców WKS. Pojawiły się także nowe hasła, nawiązujące do lewackiej hołoty, która w ostatnich dniach masowo wypełzła na ulice. „Tęczowe śmiecie, Wrocławia nie dostaniecie” – zarzucali polscy patrioci.

Pod samą katedrą, spontaniczne, krótkie przemówienie wygłosił Jacek Międlar. Wezwał do obrony polskiej tradycji i chrześcijańskich wartości, które lewactwo próbuje zmieszać z błotem oraz zaapelował, by godnie upamiętniać zapomnianych Polaków pomordowanych przez ukraińskich ludobójców, i sprzeciwić się zakłamywaniu historii, co czyni władza „w imię wątpliwych, politycznych interesów”. Nawiązał także do podłej postawy hierarchów wrocławskiego kleru, którzy zamiast stawać w obronie Kościoła, kompromitują go obrzydliwymi skandalami.

 

video:

źródło: Wprawo.pl