Śląsk Wrocław nie chce wpuścić kibiców Ruchu Chorzów 10 maja 2022

W meczu przedostatniej, trzydziestej trzeciej kolejki drugiej ligi, rezerwy Śląska Wrocław zmierzą się na Oporowskiej z Ruchem Chorzów. Chorzowianie napotkali się na problemy z wejściem na sektor gości ze strony wrocławskiego klubu, więcej dowiedzcie się z poniższego wpisu Ultrasów Ruchu.

 

Ultras Niebiescy:

RUCH CHORZÓW – WYJAZDOWO NAJLEPSI

Zbliża się mecz Śląsk II Wrocław – Ruch Chorzów, który ma się odbyć 14.05.2022 o godz. 17.00. Otrzymaliśmy od władz klubu z Wrocławia informację, że nie ma możliwości wpuszczenia zorganizowanej grupy kibiców gości na to spotkanie. Dlaczego? „Bo nie”.

Jesteśmy jedną z najlepszych ekip wyjazdowych w tym kraju, przemierzamy setki, a nawet tysiące kilometrów za swoją ukochaną drużyną, wspierając ją w najdalszych zakątkach Polski i Europy. Nasz doping potrafi nie raz ponieść piłkarzy do wygranej i zapewnić niesamowite wydarzenie. Nie akceptujemy tej niezrozumiałej i perfidnej decyzji. Możemy zrozumieć wiele przeszkód, ograniczeń lub braku możliwości wpuszczania zorganizowanych grup, jeśli są one poparte argumentami lub ewentualnymi problemami klubu. W tym jednak przypadku ewidentnie wrocławscy działacze zastosowali najprostszą dla nich zasadę, „nie wejdą, bo nie”.

Wokół całego środowiska kibicowskiego ponownie nadciągają czarne chmury. Przytoczyć można ostatnie decyzje odnośnie braku możliwości wpuszczania opraw przez grupy Ultras, śmieszne i niezrozumiałe rozporządzenia odnośnie rozmiarów flag, sprzeczne wytyczne, zakazy i mnóstwo problemów, które bezpośrednio prowadzą do niszczenia tego, co w futbolu najpiękniejsze. Przekonał się o tym ostatnio Lech Poznań, z kolei nie dostosował Raków Częstochowa. W tych trudnych dla nas wszystkich czasach solidarność kibicowska jest niezbędna dla naszego wspólnego dobra. Wymysły działaczy Śląska Wrocław, są celowym zabiegiem, aby uniemożliwić kibicom gości wspieranie swojej drużyny. Kluby, które w ten sposób traktują kibiców gości, stoją w jednym szeregu z wojewodami miast, milicją i fanami klubów, którzy nie dostosowują się do ogólnie przyjętych zasad, które każda poważna ekipa powinna znać.

Chojniczanka Chojnice – Ruch Chorzów 21.03.2022 | Fot. P. Manowski

 

Apelujemy do wrocławskiego klubu o DOKŁADNE przemyślenie swojej decyzji, a kibiców Ruchu MOBILIZUJEMY do stawienia się mimo wszystko na tym wyjeździe. Nie zamierzamy odpuścić i stłamsić się durnym decyzjom działaczy z Wrocławia. Czy chcecie, czy nie pojawimy się w sobotę we Wrocławiu, a piłkarze usłyszą nasz doping!

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!


AKTUALIZACJA: 11.05.2022

 

Ultras Niebiescy:

NIEBIESKA SZARAŃCZA JEDZIE DO WROCŁAWIA !!

W dniu dzisiejszym napłynęła do klubu informacja, że władze Śląska Wrocław ugięły się i oficjalnie przyznają nam pulę biletów na trybuny stadionu przy Oporowskiej.

Zapisy od jutra (czwartek) do piątku TYLKO I WYŁĄCZNIE w strefie kibica przy ul. Cichej w godzinach 8-16.

Koszt:
– 10 zł – sam bilet (transport we własnym zakresie)
– 80 zł – bilet + autokar

RUCH CHORZÓW ON TOUR !!