Przed meczem: GKS Katowice – Stal Rzeszów 07.06.2021 6 czerwca 2021

Już jutro, tj. 7 czerwca, GKS Katowice zagra ze Stalą Rzeszów. Jeżeli GieKSa wygra, to awansuje na zaplecze ekstraklasy. Klub z Bukowej chce, aby spotkanie obejrzało więcej kibiców i będzie wnioskował o dodatkowe miejsca dla zaszczepionych przeciw COVID-19.

GKS sprzedał już wszystkie bilety na mecz ze Stalą. Zgodnie z dotychczasowymi przepisami oraz uzyskaną przez klub zgodą na trybunach stadionu przy Bukowej może zasiadać 1862 widzów (25 proc. pojemności obiektu).

W sobotę ukazało się nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które przewiduje, że limity przy organizacji imprez nie dotyczą osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. W związku z tym w poniedziałek Klub złoży w Urzędzie Miasta Chorzów wniosek o zgodę na organizację meczu przy zwiększonej publiczności – czytamy na klubowej stronie GieKSy.

Jeżeli stosowną zgodę uda się uzyskać to Klub niezwłocznie uruchomi stacjonarną sprzedaż biletów dla OSÓB ZASZCZEPIONYCH, KTÓRE CHCĄ KUPIĆ WEJŚCIÓWKI DLA SIEBIE. Ważne: do zakupu biletu niezbędne będzie okazanie certyfikatu z Indywidualnego Konta Pacjenta, który świadczy o zaszczepieniu. Dodatkowo niezbędne będzie własnoręczne podpisanie stosownego oświadczenia – informuje GKS Katowice.

źródło: gkskatowice.eu