Primaaprilisowy żart kibiców Lecha Poznań 1 kwietnia 2021

Dziś kibice Kolejorza poinformowali o powstawaniu muzeum, w którym dostępna będzie wystawa czasowa „Puchary, których Lech nie zdobył”. W ten oto sposób fani ze stolicy Wielkopolski chcą poszczycić się „sukcesami”, którymi w ostatnich latach osiągał ich klub.

 

Kibice Lecha Poznań:

Niespodzianka dla kibiców Kolejorza! (prawie) Muzeum Lecha Poznań!

Do obchodów stulecia naszego klubu pozostało bardzo niewiele czasu. Ale jak to się mówi „Wszystkie ręce na pokład” i ciężka praca nad muzeum Lecha Poznań nabiera rozpędu! Pierwsze efekty będziemy mogli podziwiać już od 31 kwietnia! Będzie to wystawa czasowa „Puchary, których Lech nie zdobył”.

W gablotach wystawowych będzie można nie zobaczyć Pucharu Polski z 2014, 2015 i 2016 roku. Będzie też specjalna ściana poświęcona Mistrzostwu Polski z 2018 roku, gdzie nie będzie medali, ani upragnionego przez kibiców trofeum. Będzie również można nie zobaczyć zdjęć z fety mistrzowskiej i wspólnego świętowana na ulicach miasta.

– wyszliśmy z tą inicjatywą, by pokazać kibicom, jak daleką drogę udało się przejść przez te wszystkie lata. Chcemy pokazać jaką wartość dla Klubu mają wszelkie trofea, zwłaszcza te, które udało się wygrać w ciągu kilku ostatnich lat – informują nas organizatorzy wystawy – wierzymy, że przygotowana w pocie czoła wystawa spotka się z zainteresowaniem i uznaniem kibiców – dodał kurator wystawy.

Na wystawie będzie można również nie zobaczyć koszulek naszych rywali, z którymi nie graliśmy w Lidze Mistrzów. Będą fotorelacje z wszystkich europejskich wojaży Kolejorza na które nie udało się ani zakwalifikować ani wyjechać. Dla najbardziej fanatycznych kibiców zostało przygotowane monidło, gdzie nie będzie można zrobić sobie zdjęcia na tle kilku z kilku najlepszych niezaprezentowanych opraw, które nie zostały przygotowane z okazji występów Lecha w europejskich pucharach.

W specjalnym studio każdy z odwiedzających będzie mieć okazję do wzięcia udziału w konferencji prasowej, gdzie padają legendarne słowa – „Ja się nigdy nie poddam”. Swój kącik będzie mieć również dział skautingu – będzie to miejsce wirtualnej rozrywki. Na potrzeby wystawy zostały stworzone specjalne gry – „Kup piłkarza na podstawie filmów z YouTuba”, „Kręć kółeczka z Muharem”, ale przede wszystkim – największy hit „Setka z Nicki Bille Nielsenem” – opowiadają organizatorzy.