„Polaku Dawaj z Nami” – Głogów 28.03.2021 31 marca 2021

28 marca w Głogowie odbył się protest pod hasłem „Polaku Dawaj z Nami” przeciwko rządowym obostrzeniom. Do Głogowa przybyli kibice z różnych części kraju, m.in. Zagłębie Lubin, Polonia Bytom, Śląsk Wrocław czy Unia Leszno. Protest rozpoczął się na Starym Mieście, uczestnicy przeszli bulwarem, a następnie ul. Grodzką. Następnie skierowali się na plac festynowy nad Odrą. W ostatniej fazie zgromadzenia protestujący spotkali się pod komendą głogowskiej policji przy ul. Obrońców Pokoju.

 

Relacja Chrobrego Głogów:

POLAKU DAWAJ Z NAMI, GŁOGÓW 28.03.2021

Wczorajsza niedziela palmowa z pewnością zapisze się w kartach historii naszego miasta. Dziesiątki milicjantów, armatka wodna, wóz obserwacyjny, prowokacje, rozkazy strzelania po nogach… A wszystko to w obawie przed groźnymi przestępcami, jakimi obecnie stali się wolni ludzie chcący wyrazić swój sprzeciw wobec poczynań rządu.

Nie wszystko poszło po myśli organizatorów, ale zamierzony cel został osiągnięty. Pomimo podziałów w społeczeństwie, różnych poglądów czy animozji klubowych stanęliśmy w jednym szeregu przeciwko chorym obostrzeniom. Pokazaliśmy, że są jeszcze w Polsce świadomi ludzie, którym zależy na wolności i nie wierzą ślepo tubie propagandowej.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom przychylnym oraz zaangażowanym w akcję. Przede wszystkim wielkie brawa i szacunek dla uczestników wydarzenia. Szczególne słowa uznania dla Marka z Czujny oraz Jowity z Rebel24 za rzetelną transmisję i pomoc.

Środkowym palcem pozdrawiamy głogowskie hieny z lokalnych szmatławców, którzy przedstawiają wyimaginowaną wersję niedzielnych wydarzeń. Kolejny raz pokazaliście jak jesteście sprzedajni i pozbawieni jakichkolwiek zasad.

Dostajemy sporo zapytań o następną inicjatywę. Bądźcie czujni i śledźcie fanpage akcji, bowiem organizatorzy obmyślają następne spotkanie 😉

Na zakończenie apel do grup kibicowskich.

W Głogowie pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć. W imię naszej wolności i polskości zwaśnione ze sobą ekipy stały ramię w ramię. Pokazaliśmy również, jak bardzo władza obawia się jedności w naszym środowisku. Tyle psów nasze miasto nie widziało nawet podczas derbów czy wizyty prezydenta. Wyobraźcie sobie jaką siłę stanowi cała nasza Polska Kibolska, która będzie szła razem pomimo podziałów. Tak jak zjednoczyliśmy się w Głogowie, tak samo możemy się zjednoczyć w całej Polsce.

Niech wczorajsza iskra rozpali nasze środowisko. Mamy wybór. Albo działamy albo łaskawie czekamy i się łudzimy, że wszystko wróci do normalności. My wybraliśmy działanie, a co Ty wybierzesz ze swoją ekipą?

POLSKA KIBOLSKA PONAD PODZIAŁAMI