Podsumowanie rundy wiosennej 2018/2019 w wykonaniu Beskidu Andrychów 9 lipca 2019

Kibice Beskidu Andrychów podsumowali swoją działalność podczas rundy wiosennej sezonu 2018/2019.

 

Ultras Beskid Andrychów:
Nadszedł czas żeby podsumować minioną, bardzo dobrą rundę wiosenną sezonu 2018/2019 w naszym wykonaniu. Rok jak wiadomo zaczął się bardzo miło, potem było jeszcze lepiej.

Zacznijmy od spotkań u siebie, gdzie doping dla Beskidu pojawiał się praktycznie na każdym meczu. Zbieraliśmy się bardzo dobrze i w solidnych liczbach, a do tego na pierwszym i ostatnim meczu pojawiły się oprawy, oczywiście z użyciem pirotechniki.

Praktycznie na każdym meczu mogliśmy liczyć na wsparcie z Bielska, Cottbus oraz Sosnowca, dzięki czemu doping na K1 niósł się jeszcze głośniej, a wisienką na torcie był mecz „o wszystko” z LKS Jawiszowice, na którym uformowaliśmy solidny młyn i konkretnie zadymiliśmy cały stadion, niosąc Beskid do arcyważnego zwycięstwa.

Jeśli chodzi o wyjazdy, to była to chyba jedna z najlepszych rund w naszym wykonaniu od dawna. Pojawiliśmy się wszędzie, gdzie mogliśmy, a także byliśmy na zakazie na Clepardii. W Wieliczce zrobiliśmy oprawę, przy której również płonęło sporo, a w Kaszowie świętowaliśmy utrzymanie na murawie.

 

Liczby mówią same za siebie:

Węgrzcanka – 120 w tym 45 Zagłębie i 30 BKS

 

Wieliczka – 96 w tym 20 BKS i 6 Energie

 

Ryczów – 110 w tym 45 Zagłębie oraz 5 BKS

 

Clepardia – 25 (zakaz)

 

Orzeł Piaski – 60 w tym skromne delegacje BKS i Zagłębia

 

Kaszowianka – 45

 

Z tego miejsca wypada oczywiście podziękować za konkretne wsparcie udzielone przez naszych przyjaciół, którzy przez całą rundę byli z nami w solidnych liczbach.

 

Oprócz tego my także wspieraliśmy:
Energie Cottbus na wyjeździe do Rostocku w 16 osób oraz na meczu u siebie z TSV Monachium w 20 (CHWDP x 2)

 

BKS Bielsko na meczach u siebie i wyjazdach:

Łękawica – 20

 

Skoczów – 5

 

Zebrzydowice – 25

 

Zagłębie u siebie:

Wisła Kraków 25 i 15 osób

 

Korona – 8 osób
Mniejsze delegacje na kilku meczach

 

Wyjazdy Zagłębia:

Wrocław – 9

 

Zabrze – 15

 

Po zakończonym sezonie byliśmy także na charytatywnym turnieju kibicowskim w Sosnowcu w 20 osób


Największa satysfakcja płynie natomiast z tego, że wspólnie z klubem zrobiliśmy wszystko, żeby utrzymać w Andrychowie IV ligę, co dla wielu osób wydawało się niemożliwym. Oprócz tego wokół Beskidu działo się naprawdę wiele pozytywnych spraw i atmosfera na trybunach i wokół naszego klubu jest z dnia na dzień coraz lepsza. Teraz czeka nas krótki odpoczynek, a już w sierpniu wracamy na trybuny i przygotowywać się będziemy do hucznych obchodów 100-lecia istnienia Beskidu. Możemy Was zapewnić, że przejdziemy samych siebie i będzie to święto, które odbije się echem nie tylko na naszym podwórku…

Aby jednak tak się stało zebrać musimy odpowiednie środki finansowe, dlatego stale zachęcamy do wpłat na https://www.zrzutka.pl/beskid

Na koncie widnieje już prawie 55 000 złotych i tylko przy odpowiedniej mobilizacji i Waszej pomocy, będziemy w stanie zebrać 100 000 zł. Pomóżcie nam spełnić nasze marzenia, Beskid na to zasługuje!

podsumowanie: Ultras Beskid Andrychów