Piastoholicy podtrzymują bojkot 4 lipca 2018

W związku z konfliktem kibiców Piasta Gliwice z klubem, Stowarzyszenie Piastoholicy zawiesiło do odwołania, jakąkolwiek działalność podczas spotkań rozgrywanych przez zespół Piasta i apeluje o nie zasiadanie na sektory młynowe – O,P,R,S .

Po zajściach z derbowego meczu wszyscy kibice z młyna, którzy przez lata wiernie wspierali zespół stali się niepożądanym obiektem na stadionie, klub dał wiele zakazów stadionowych, bez uzasadnienia sądowego. Zaczęła się eliminacja „niechcianych kibiców z młyna” przez przekupywanie „niedzielnych kibiców” biletami za złotówkę. „Niemniej jednak to my byliśmy zawsze z zespołem na dobre i na złe. Prosimy wszystkich zagorzałych fanatyków o wsparcie protestu i nie uczestniczenie w meczach rozgrywanych przy Okrzei.” – informowali jakiś czas temu Piastoholicy. Jak poinformowali kibice Piasta, w związku z brakiem jakiegokolwiek dialogu ze strony klubu Piast Gliwice, protest w postaci braku dopingu na meczach został podtrzymany.

 

Oświadczenie kibiców Piasta Gliwice:

W związku z brakiem jakiegokolwiek dialogu ze strony klubu Piast Gliwice po przedwcześnie zakończonym derbowym meczu z Górnikiem Zabrze, stowarzyszenie kibiców „Piastoholicy” podtrzymuje do odwołania protest w postaci braku dopingu na meczach. Klub poprzez takie antykibicowskie działania, jak wystosowanie prośby do komisji ligi o zamknięcie trybuny na całą rundę, nakładanie zakazów klubowych na lewo i prawo kibicom z młyna bez dowodów prawnych czy współpraca z policją pokazuje, że dobro swoich kibiców jest całkowicie obojętne, a frekwencja na meczach i brak dopingu dla piłkarzy jest im na rękę. Przykre jest także, że w naszym Piaście Gliwice coraz trudniej uświadczyć ludzi związanych z miastem i klubem, dla których obecna drużyna, szkolenie młodzieży, rozwój klubu na każdej płaszczyźnie i jego dobro nie jest pasją i włożonym sercem, a jedynie stanowiskiem, z którego każdego miesiąca płynie strumień pieniędzy do kieszeni. Apelujemy do wszystkich „Piastoholików” i ludzi, dla których dobro klubu jest na pierwszym miejscu o bojkot meczów, nie kupowanie karnetów i biletów na przyszły sezon. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji.

 

Piast Gliwice – Górnik Zabrze 03.03.2018

źródło: piastgliwice.eu

zdjęcia: Fot. Michał Czerwiec, Fot. Robert Stroiński