Pewna koalicja chciała umilić podróż Ruchu do Bytomia 13 września 2020

Dzisiaj w Bytomiu swój wyjazdowy mecz rozgrywała drużyna Ruchu Chorzów. Jak informują kibice Górnika Zabrze, ich koalicja zebrała się w 100 osób i wybiega na kolumnę aut. Więcej w krótkiej relacji samych zainteresowanych.

 

Torcida Górnik:
Postanawiamy skonfrontować się dzisiaj z Ruchem jadącym do Bytomia na mecz. Koalicja zbiera się w 100 osób. Wybiegamy na grupę 40 aut, jednak część z nich przejeżdża obok a reszta zawraca i ucieka. Zastanawia nas fakt waszego wcześniejszego postoju całej grupy i kalkulacja sytuacji. Wystarczyło po prostu wysiąść z aut, jak już postanowiliście ubrać cały sprzęt do zabawy. Do następnego.

 

Odpowiedź NRŚL GANG:
W dniu dzisiejszym zbieramy się w 140 osób rudzkiego składu, dołącza do nas również 60 osób BPM. Wyruszamy na mecz, po drodze dostajemy cynk, że żabole są zebrani i czekają na Rudzie 1 na ulicy Górniczej. Podjeżdżamy na miejsce jednak zastajemy tam tylko kilkanaście osób, które zostają pogonione. Dalej spokojnie docieramy na miejsce zbiórki. Co do śmiechu wartej relacji koleżanek z Górnika, to rzeczywiście kalkulujemy: będąc w dwukrotnej przewadze liczebnej, szukając was po waszych osiedlach w celu konfrontacji nie podejmujemy rękawicy… Wnioski niech każdy sobie sam wyciągnie.