Oświadczenie Ruchu Chorzów 11 marca 2018

Włodarze Ruchu Chorzów wydali oświadczenie dotyczące meczu, który miał się w sobotę odbyć w Olsztynie.

 

Oświadczenie:

Zarząd Ruchu Chorzów SA w restrukturyzacji wyraża ubolewanie z powodu odwołania, ze względu na stan murawy, meczu Nice 1 Ligi, pomiędzy Stomilem Olsztyn a Ruchem Chorzów, który zaplanowany był na 10 marca 2018 roku.

O złym stanie murawy wiedzieliśmy od kilku dni. Bezstronni obserwatorzy przekazywali nam informacje, z których jednoznacznie wynikało, że murawa uniemożliwi rozegranie meczu w zaplanowanym terminie. Niekorzystne były też prognozy pogody przewidujące w Olsztynie opady deszczu w nocy z piątku na sobotę.

W związku z tym Ruch Chorzów oświadcza, że będzie dochodził swoich praw zapisanych w Regulaminie rozgrywek 1 Ligi w sezonie 2017/2018.

Zarząd dziękuje też setkom kibiców Ruchu, którzy wybrali się w do Olsztyna, by wesprzeć dopingiem swoją drużynę i narażeni zostali na zbędne koszty i niepotrzebną stratę czasu. Pomimo trudnej sytuacji finansowej Klubu Zarząd podejmie starania, by choć w części zrekompensować kibicom niedogodności jakich doznali.

Zarząd Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji

 

Głos zabrali również kibice Niebieskich:

Wczoraj w ponad 5 stówek odbijamy się od bram stadionu w Olsztynie. Lata mijają, ale instytuacja jaką jest Polski Związek Piłki Nożnej to dalej istna komedia. Ktoś, kto parę dni temu wydał zgodę na rozegranie meczu powinien solidnie odpowiedzieć za koszta związane z całą eskapadą kibiców i przede wszystkim piłkarzy Ruchu na drugi koniec Polski i wszystkiego co się z tym wiązało.