Oprawy kibiców Legii Warszawa w 2021 roku 29 grudnia 2021

Zbliżający się koniec roku to czas różnego typu podsumowań. Nie inaczej jest w środowisku kibicowskim, gdzie ekipy publikują przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dwunastu miesięcy. Na taki krok zdecydowali się kibice Legii Warszawa. Działalność legijnych ultrasów została doceniona przez Ultras World, przez co stołeczna ekipa zajęła pierwsze miejsce w rankingu, więcej TUTAJ.

 

Legionisci.com:

Rok 2021 z przyczyn obiektywnych nie obfitował w kibicowskie oprawy. Dość powiedzieć, że wiosną tylko na jednym meczu mogli pojawić się kibice. Było to mistrzowskie spotkanie z Podbeskidziem Bialsko-Biała, na którym Nieznani Sprawcy przygotowali efektowną prezentację. Wcześniej oprawa pojawiła się na pustym stadionie podczas meczu z Wartą Poznań. Jesienią sezonu 2021/2022 było już pod tym względem znacznie lepiej. Tym bardziej, że dzięki grze Legii w Lidze Europy nadarzyła się okazja do pokazania pod względem ultras się nie tylko na krajowym podwórku.

 

Oprawy kibiców Legii w 2021 roku

Żyleta jest zawsze z wami
13.03.2021 Legia – Warta Poznań
Przez niemal całą rundę wiosenną sezonu 2020/21 kibice nie mogli oglądać meczów piłkarskich na żywo. W związku z tym fani Legii postanowili wspierać swój ukochany klub sprzed stadionu. Na trybunach natomiast przygotowano oprawę – napis Żyleta jest zawsze z wami.

 

And still… waiting
16.05.2021 Legia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Mistrzowski mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała był pierwszym, podczas którego kibice mogli zasiąść na trybunach stadionów piłkarskich. Legioniści przygotowali efektowną oprawę, na którą składały się sektorówka ze Starówką, sektorówka z europejskimi miastami, flagi w barwach i pirotechnika na koronie.

 

Oprawa na meczu z Florą
21.07.2021 Legia – Flora Tallin
Legioniści przygotowali oprawę również na meczu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Florą Tallin. Na Żylecie pojawiła się sektorówka barwówka oraz flagi na kijach i ognie wrocławskie.

Fot. Woytek / Legionisci.com

 

Never forgive, never forget
10.08.2021 Legia – Dinamo Zagrzeb
Podczas spotkania 3. rundy el. Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb zaprezentowana została oprawa nawiązująca do rocznicy Powstania Warszawskiego. Pojawiły się białe i czerwone szarfy z nazwiskami poległych Powstańców, podwieszany znak Polski Walczącej, race i ognie wrocławskie.

 

D=F Duck UEFA
26.08.2021 Legia – Slavia Praga
Spotkanie 4. rundy el. Ligi Europy ze Slavią rozpoczęło się od prezentacji oprawy na trybunie Deyny. Rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca kaczuszkę oraz logo UEFA. Całość przyjęło formę rebusa, bowiem na kaczce (po angielsku „duck”) pojawił się dopisek „D = F”.

Fot. Woytek / Legionisci.com

 

Ultras Legia w Krakowie
29.08.2021 Wisła Kraków – Legia
Na początku wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków w sektorze gości zaprezentowana została oprawa. Legioniści rozwinęli sektorówkę z napisem ULTRAS LEGIA na wzór flagi, a całość uzupełniły race odpalone na koronie stadionu.

 

Kneel before his majesty
30.09.2021 Legia – Leicester City FC
Jedna z bardziej spektakularnych i niezwykle wyrazista w swojej wymowie oprawa zaprezentowana została podczas meczu Ligi Europy z Leicester City. Na żylecie rozwinięta została sektorówka z królem w barwach, której towarzyszył transparent Kneel before his majesty. Całość pojawiła się w momencie, kiedy piłkarze Leicester klęczeli na boisku.

 

Pokaz ultras w Gdańsku
03.10.2021 Lechia Gdańsk – Legia
W drugiej połowie meczu z Lechią Gdańsk w sektorze kibiców Legii miała miejsce prezentacja ultras. Legioniści odpalili race, ognie wrocławskie i machali kilkudziesięcioma flagami na kijach.

 

Panorama Warszawy i zielone race
17.10.2021 Legia – Lech Poznań
W drugiej połowie meczu z Lechem Poznań kibice na Żylecie zaprezentowali oprawę, na którą składały się sektorówka Panorama Warszawy oraz małe flagi na kijkach podświetlone zielonymi racami.

Fot. Hagi / Legionisci.com

 

Oprawa na meczu z Napoli
04.11.2021 Legia – SSC Napoli
Podczas meczu Ligi Europy z SSC Napoli kibice Legii przygotowali oprawę – stylizowany napis Legia Warszawa, czerwone i zielone flagi oraz ognie wrocławskie.

 

Kolorowe racowisko na meczu ze Stalą
07.11.2021 Legia – Stal Mielec
Na początku meczu ze Stalą Mielec kibice Legii zaprezentowali na Żylecie efektowne kolorowe racowisko, które uzupełniały dziesiątki flag na kijach.

 

Nienawiść była, jest i musi zostać
28.11.2021 Legia – Jagiellonia Białystok
Spotkanie z Jagiellonią Białystok urozmaiciły race i palone flagi rywali, a także transparent Nienawiść była, jest i musi zostać.

 

Stroboskopy w sektorze gości w Lublinie
01.12 Motor Lublin – Legia Warszawa
Po wielu latach przerwy fani Legii mieli ponownie okazję do wspierania swojego zespołu w Lublinie. W momencie wyjścia piłkarzy na boisko przygotowali mały pokaz ultras – odpalili stroboskopy pod sektorówką w szachownicę.

 

Jazda z k…
09.12 Legia – Spartak Moskwa
Mecz ze Spartakiem Moskwa był ostatnim pucharowym spotkaniem w tym sezonie. Tym razem Nieznani Sprawcy przygotowali oprawę na 2 trybuny. Z kartonów ułożone zostało hasło Jazda z k…

Fot. Mishka / Legionisci.com

 

Za braćmi jak w dym
19.12 Legia – Radomiak
Pierwszy mecz przyjaźni z Radomiakiem przy Łazienkowskiej wymagał odpowiedniej oprawy ultras. Zaprezentowana została podświetlana sektorówka z hasłem Za braćmi jak w dym, małe flagi w barwach Radomiaka i Legii, świece dymne i race.

Fot. Jacek Wójcikowski / jp85.pl