Niebiescy jadą do Zabrza 6 września 2019

Wczoraj w Chorzowie odbyła się manifestacja kibiców Ruchu w sprawie budowy nowego stadionu. Po manifestacji grupy kibicowskie poinformowały o organizowanym wyjeździe do Zabrza, na mecz z rezerwami Górnika. Dla Niebieskich będzie to pierwszy od siedemnastu lat, oficjalny wyjazd do Zabrza. Przypominamy, że chorzowscy kibice na Roosevelta nie pojawiali się od 2002 roku, kiedy to został zamordowany jeden z sympatyków Ruchu.

 

Sobotnie spotkanie rozegrane zostanie w ramach 6. kolejki III ligi. Mecz odbędzie się na płycie głównej stadionu przy ulicy Roosevelta. Zabrzański klub sprzedał do tej pory niespełna 2000 biletów na to starcie. Po deklaracji chorzowskich fanów można przypuszczać, że frekwencja będzie dużo wyższa. Dodajmy, że policja dwukrotnie apelowała o przełożenie spotkania. Wszystko przez zapowiadany na sobotę w Katowicach Marsz Równości. ŚZPN nie zdecydował się na zmianę daty meczu.


AKTUALIZACJA:

„Decyzją administracyjną władz miasta Zabrze z dnia 28 sierpnia 2019 r (nr 17/2019) spotkanie III ligi pomiędzy Górnikiem II Zabrze a Ruchem Chorzów jest meczem podwyższonego ryzyka bez udziału kibiców gości.”