Młoda Armia Białej Gwiazdy w 2018 roku 1 stycznia 2019

Koniec ubiegłego roku to zdecydowanie bardzo trudny okres dla sympatyków Wisły Kraków, zawirowania jakie w dalszym ciągu towarzyszą przy przejęciu klubu z Krakowa odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Pomimo całej tej sytuacji, sympatycy Wisły mogą być dumni ze swoich najmłodszych kibiców, którzy podczas każdego spotkania przy ulicy Reymonta 22 stawiają się licznie w sektorze Młodej Armii Białej Gwiazdy. Sektor dla zorganizowanych grup najmłodszych fanatyków organizowany jest przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków, a ubiegły rok minął pod hasłem „Te same wartości, nowe pokolenia, w sercu Wisełka, to się nie zmienia”. Poniżej krótkie podsumowanie z ubiegłorocznej działalności MABG.

 

Podsumowanie:

„Te same wartości, nowe pokolenia, w sercu Wisełka, to się nie zmienia” – pod takim hasłem minął rok 2018 na sektorze Młodej Armii Białej Gwiazdy.

Przypomnimy tylko, że jest to sektor organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków dla zorganizowanych grup najmłodszych fanatyków. Naszym celem jest wpojenie podstawowych wartości kibicowskich oraz zaszczepienie miłości do Wisły w duchu sportowej rywalizacji.

W roku 2018 mieliśmy okazję gościć na każdym meczu setki dzieci, które wraz ze starszymi fanatykami dopingiem niosły drużynę do zwycięstwa. Łącznie wspólnie rozegraliśmy 18 meczów w trakcie których nie zabrakło licznych atrakcji dla najmłodszych. Na wielkie brawa zasługuje jedna z naszych grup, która nie opuściła żadnego spotkania jak i również wygrała tytuł najliczniejszej grupy dzieciaków w konkursie organizowanym przez klub, dziękujemy Klub Kulturalnego Kibica Dobczyce!

W minionym roku dwukrotnie przeprowadziliśmy akcję „Kto kocha, ten wierzy – siła w młodzieży”, która pozwoliła zgromadzić na stadionie tysiące dzieci. Na stałe został uruchomiony na sektorze kącik plastyczny, częstym gościem stał się również Wiślacki Smok ze słodkimi niespodziankami.

Końcem maja zorganizowany został jak co roku z TS Wisła i Wisła Kraków SA Wiślacki Dzień Dziecka, na którym nie zabrakło licznych atrakcji takich jak: dmuchane zamki, turbokozak, malowanie twarzy czy moc gadżetów. Zadbaliśmy również o to, aby pod okiem starszych kolegów każdy z najmłodszych kibiców mógł stworzyć swoje własne grafitti, które finalnie połączyliśmy w całość zachowując na pamiątkę tego wydarzenia.

Wraz z zakończeniem sezonu 2017/2018 pożegnaliśmy dwie Wiślackie Legendy – Pawła Brożka oraz Arkadiusza Głowackiego, oraz rozdaliśmy okazjonalne gadżety przygotowane z myślą o wakacjach. W przerwie meczu przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o Wiśle, a każda z grup otrzymała od nas upominek w podziękowaniu za obecność – najczęściej odwiedzające nas grupy nagrodzone zostały okazjonalnymi pucharami.

W rundzie jesiennej mocno zaangażowaliśmy się w akcje organizowane przez kibiców – zbiórki artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy oraz pomocy dla bezdomnych zwierząt. Na sektorze przeprowadziliśmy akcje związaną z powrotem do szkoły, przygotowaliśmy okazjonalną świąteczną oprawę oraz wspólnie świętowaliśmy jak co roku Mikołajki. Na stałe wrócił zorganizowany doping oraz spełniło się kilka marzeń dotyczących spotkania z piłkarzem i otrzymania koszulki meczowej.

Nasza działalność wybiega również poza sektor – wraz z rozpoczęciem roku szkolnego odwiedziliśmy wiele dzieciaków wraz z artykułami szkolnymi, a Mikołaj trwał u nas cały grudzień.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż nasi podopieczni wzięli udział w „wyjazdowych” derbach Krakowa, prowadząc cały mecz głośny doping co na pewno pomogło piłkarzom w zwycięstwie.

Dziękujemy za miniony rok, zapraszamy w kolejnym! Trójkolorowa przyszłość Krakowa – Młoda Armia Białej Gwiazdy.

źródło: skwk.pl