Legioniści tworzą mural na warszawskich Kabatach 1 grudnia 2020

Jak czytamy na portalu haloursynow.pl, na ogrodzeniu szkoły sióstr Niepokalanek przy ulicy Zaruby powstaje mural autorstwa kibiców Legii. Oprócz napisu „Niech żyje wolna Polska” będą jeszcze wizerunki czterech zasłużonych Polaków. Mieszkańcy Kabat chcieli zablokować prace, które odbywają się za zgodą zakonnic.

Skwer między ulicami Dembego, Zaruby i Szajnowicza to duża trawiasta przestrzeń, ograniczona od południa murem, za którym rozciąga się teren prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6. Ciągnące się przez prawie sto metrów ogrodzenie placówki prowadzonej przez siostry Niepokalanki „zdobiły” wątpliwych walorów pseudograffiti. W ich miejscu powstaje teraz mural. Malunek nie podoba się okolicznym mieszkańcom.

Ludzie są tym zbulwersowani. Kiedy w niedzielę pojawiło się na skwerku kilku na czarno ubranych młodych mężczyzn, ci co spacerowali uciekli do domu. Wezwana została dwukrotnie policja oraz straż miejska, ale bez rezultatu. Co ma znaczyć ten napis? Dlaczego siostry zakonne nie interweniują i współpracują z kibolami? – pyta jedna z mieszkanek Kabat.

Będziemy malować jeszcze twarze czterech polskich patriotów, ważnych dla naszej Ojczyzny – rotmistrza Pileckiego, Romana Dmowskiego, księdza Popiełuszki oraz Ignacego Paderewskiego. Robimy to z serca, z miłości do Polski. Mamy pisemną zgodę sióstr, żeby malować na ich płocie, dlatego wzywanie policji nie ma sensu – przekonują kibice warszawskiej Legii.