Legia zapłaci karę nałożoną przez UEFA 18 sierpnia 2017

Po tym jak w czwartek Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła na Legię karę w wysokości 35 tys. euro, Krzysztof Stanowski rozpoczął zbiórkę pieniędzy na jej pokrycie. Jeszcze przed decyzją europejskiej centrali Legia zapowiadała odwołanie od ewentualnej kary za oprawę. Po jej ogłoszeniu prezes Legii zasugerował, że nie dotyczy ona oprawy, a jedynie niedrożnych ciągów komunikacyjnych.

Opublikowana w piątek przez UEFA decyzja sugeruje jednak (ale nie przesądza!), że kara dotyczy dwóch zarzutów, które zostały postawione Legii, czyli niedrożnych przejść komunikacyjnych i niedozwolonego transparentu.

 

Komunikat Legii Warszawa:
W związku z wieloma deklaracjami przekazywania środków na opłacenie kary nałożonej na Legię Warszawa przez UEFA po meczu z FK Astana w dn. 02.08.2017 informujemy, że klub nie będzie się odwoływał od decyzji i zapłaci karę w wysokości 35 tys. euro.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie środki przekazane klubowi w związku z nałożoną karą, zostaną w całości przekazane organizacjom wspierającym pamięć i weteranów Powstania Warszawskiego, za pośrednictwem Fundacji Legii. Wszystkim osobom chcącym dołączyć do akcji wspierania Powstańców jutro (piątek, 18.07) udostępnimy dane dedykowanego konta, na które będzie można wpłacać pieniądze.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie deklaracje wparcia i pomocy, które w ostatnich dniach płynęły do Klubu z całej Polski, od różnych środowisk i grup społecznych.

źródło: legionisci.com