Komunikat Stowarzyszenia „Tyski Fan” 4 kwietnia 2018

O derbowym pojedynku pomiędzy GKS Tychy i Ruchem Chorzów powiedziano już chyba wszystko (dla niezorientowanych odsyłamy do zapisu fotorelacji live, która dostępna jest TUTAJ). 1 kwietnia klub wydał oświadczenie po zajściach na stadionie (informowaliśmy o tym TUTAJ), dzisiaj swój komunikat wydało Stowarzyszenie Kibiców „Tyski Fan”.

 

Komunikat:

W dniu 31.03.2018 r. podczas meczu derbowego z Ruchem Chorzów, pomimo starań i apeli członków naszego Stowarzyszenia, doszło do niepotrzebnych incydentów i aktów wandalizmu na naszym stadionie. Nie chcemy przepychać się dyskusjami typu „kto sprowokował”, „kto zaczął” itp. Czujemy dumę, gdy nasi kibice wspaniale dopingują i robią fantastyczne oprawy, zbieramy pochwały za nasze akcje które organizujemy. A dziś nie chowamy głów w piasek, gdy część naszych fanów dało się ponieść niepotrzebnym emocjom i stało się to co się stało.

Pomimo tego, że żaden z członków naszego Stowarzyszenia nie brał udziału w zajściach, jako gospodarze naszego Stadionu, poczuwamy się w obowiązku pomóc naszemu Klubowi w naprawie zniszczeń, oraz dołożeniu się do kosztów z tym związanych.

Z poważaniem i kibicowskim pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy „TYSKI FAN”

źródło: Tyski Fan

zdjęcia: Wilhelm Conrad, Robert Stroiński