Komunikat PZPN 7 maja 2018

2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Finał Pucharu Polski, który był dwukrotnie przerywany przez odpalenie przez kibiców materiałów pirotechnicznych. Po tych wydarzeniach prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek poinformował, że PZPN w środę złoży zawiadomienie do prokuratury o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. Boniek słowa zamienił w czyny, dzisiaj na stronie Łączy Nas Piłka pojawił się komunikat informujący o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Komunikat:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że 7 maja br. złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Południe zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieustalonych sprawców w trakcie finałowego meczu o Puchar Polski Arka Gdynia – Legia Warszawa, który został rozegrany 2 maja na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Przestępstwa dotyczą narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników imprezy masowej oraz uszkodzeniu infrastruktury stadionu w postaci nadpalenia garażu dachu mobilnego, uszkodzenia telebimu oraz zniszczenia około 100 siedzisk.

Wraz z zawiadomieniem PZPN przekazał prokuraturze materiał dowodowy i wniósł o ściganie wyżej wymienionych przestępstw.

 

Raport meczowy: FINAŁ PP: Arka Gdynia – Legia Warszawa 02.05.2018

źródło: laczynaspilka.pl