Komunikat klubu Piast Gliwice S.A. 5 marca 2018

Władze Piasta nie czekają na decyzje Komisji Ligi, same nałożyły już surowe kary na kibiców bezpośrednio i pośrednio biorących udział w wydarzeniach podczas meczu z Górnikiem.

 

Do końca obecnego sezonu zamknięte dla widowni zostaną sektory O, P, R, S (za bramką). Ponadto, wszystkie osoby, które podczas sobotniego meczu zajmowały miejsca w sektorach P i R (za wyjątkiem posiadaczy karnetów, których tego dnia nie było na imprezie masowej), nie będą mogły zakupić biletu i wejść na Stadion Miejski w Gliwicach do końca sezonu zasadniczego. Z kolei wobec klubu z Zabrza zastosowany będzie zakaz przyjazdu zorganizowanej grupy przez trzy kolejne spotkania ligowe. Będą też podjęte kroki prawne wobec tych osób, co dopuściły się zniszczeń. Nie trudno się domyśleć, że to oznacza brak dopingu w kolejnych meczach domowych i wojnę z tymi kibicami, którzy stanowią „młyn”.

Komunikat klubu Piast Gliwice S.A.

W związku ze zdarzeniami, które doprowadziły do zakończenia przed czasem sobotniego meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze, Klub informuje, iż nie ma tolerancji i przyzwolenia na tego typu zachowania na stadionie piłkarskim. Stanowczo je potępiamy i wobec wszystkich ustalonych osób są już – i w dalszym ciągu będą – podejmowane kroki prawne.

Sztab ludzi pracował intensywnie już od zakończenia meczu aż do godzin porannych w niedzielę oraz przez całą niedzielę. Efektem wytężonej pracy jest identyfikacja do tej pory prawie 70 osób, które dopuściły się naruszenia przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Do tej pory ustalono też personalia 28 osób, na które zostaną nałożone klubowe zakazy wstępu na imprezy masowe o maksymalnej długości, wynikającej z ustawy.

Również zidentyfikowana została część osób, która dopuściła się zniszczenia mienia na stadionie. Klub złożył w tej sprawie zaraz po zakończeniu zawodów stosowne zawiadomienie o przestępstwie, które jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Te osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej, włącznie z pozwami o naprawienie szkód. Dla takich osób, dla których nie liczy się sport, nie ma miejsca na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

Decyzją Klubu, do końca obecnego sezonu zamknięte dla widowni zostaną sektory O, P, R, S (za bramką). Ponadto, wszystkie osoby, które podczas sobotniego meczu zajmowały miejsca w sektorach P i R (za wyjątkiem posiadaczy karnetów, których tego dnia nie było na imprezie masowej), nie będą mogły zakupić biletu i wejść na Stadion Miejski w Gliwicach do końca sezonu zasadniczego. Z kolei wobec klubu z Zabrza zastosowany będzie zakaz przyjazdu zorganizowanej grupy przez trzy kolejne spotkania ligowe.

źródło: piast.gliwice.pl