Komisja Ligi ukarała pięć klubów 1 listopada 2018

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała pięć klubów za zachowania kibiców w czasie meczów 13. kolejki.

 

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z niewłaściwą organizacją zawodów 13. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa na klub Jagiellonia Białystok nałożono karę w wysokości 10 tysięcy złotych. Za zachowanie kibiców gości podczas ww. meczu, polegające m.in. na spaleniu flag gospodarzy oraz zniszczeniu infrastruktury stadionowej, na klub Legia Warszawa nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 najbliższe mecze z Jagiellonią w Białymstoku.

RAPORT: Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 26.10.2018

 

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Miedź Legnica – Śląsk Wrocław w 13. kolejce Ekstraklasy, na klub Miedź Legnica nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.

RAPORT: Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 26.10.2018

 

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Arka Gdynia w 13. kolejce Ekstraklasy na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

GALERIA: Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 27.10.2018

 

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec w 13. kolejce Ekstraklasy na klub Zagłębie Sosnowiec nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 najbliższy mecz w Ekstraklasie.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 29.10.2018 | Fot. zaglebie.sosnowiec.pl

 

Sprawy zachowania kibiców Górnika Zabrze na meczu 13. Kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin oraz zachowania zawodnika Bartosza Kwietnia po meczu Jagiellonia – Legia będą rozpatrywane na kolejnym posiedzeniu Komisji Ligi.

źródło: 90minut.pl