Kibice Miedzi Legnica ruszyli na pomoc ratownikom medycznym 17 marca 2020

Liczba zachorowań na koronawirusa nieustannie wzrasta. Na pierwszej linii frontu jest służba zdrowia. Każdego dnia ratownicy medyczni odwiedzają kolejne osoby, które mogą być zarażone. W Legnicy, tak jak w całej Polsce błyskawicznie okazało się, że zaczyna brakować niezbędnego sprzętu – masek, filtrów, kombinezonów. Z pomocą przyszli kibice Miedzianki.

 

Ultras Miedź Legnica:

Będzie troszkę długi post, ale wszyscy w domach, więc zapraszamy do lektury.

Nigdy nie bawiliśmy się w uprawianie polityki i nie będziemy tego robić, ale kilka zdań musimy z siebie wyrzucić. 5 dni temu w lokalnych mediach pojawiła się informacja, iż nasi legniccy Ratownicy Medyczni nie posiadają podstawowego wyposażenia mającego chronić ich przy codziennej pracy z pacjentami, którzy mogą być dotknięci wirusem. Podczas meczów piłkarskich państwo wysyła armie uzbrojonych po zęby stróży prawa, którzy noszą na sobie asortyment warty grube tysiące złotych. Teraz w obliczu prawdziwego zagrożenia nie jest w stanie doposażyć ludzi, którzy walczą codziennie o zdrowie i życie naszych rodaków, naszych rodzin i przyjaciół. Najbardziej zagrożone osoby nie otrzymały podstawowych rzeczy pozwalających chronić się przed zarażeniem. Co się stanie w momencie kiedy ich zabraknie?! Nie jesteśmy idiotami, rozumiemy ze sytuacja jest trudna, dynamiczna. Ze nie można wszystkiego zorganizować za pstryknięciem palca ale pomimo tego – ta sytuacja to jest jakieś pie*** nieporozumienie. Jak może dochodzić do czegoś takiego? Wszystkim ludziom z władz państwowych, wszelkiej maści politykom i urzędasom, którzy dołożyli swoja cegiełkę do takiego stanu rzeczy chcemy przekazać krótkie: „HATFU!!!”

Nie mogliśmy zostawić tego apelu bez odpowiedzi. W kilka dni we własnym gronie mobilizujemy się do pomocy i organizujemy środki finansowe. Udaje nam się zebrać prawie 15 000 zł. Decydujemy się nie przekazywać tego w formie gotówki, ale pójść krok dalej – znaleźć i dostarczyć możliwie najszybciej to czego brakuje Ratownikom najbardziej. Za te kwotę kupujemy: profesjonalne maski, maseczki jednorazowe, kombinezony, gogle ochronne, płyny antybakteryjne oraz rękawiczki.

Dziękujemy wszystkim dobrym LUDZIOM, którzy pomogli nam zebrać tak szybko, tak fajną kwotę.

Panowie i Panie z Ratownictwa Medycznego – kibicujemy Wam równie mocno co naszej drużynie. Jesteśmy z Wami!!!

KIBOLE Miedzianki.

Zwracamy się ponadto do środowisk kibicowskich w całej Polsce. Sprawdźcie, czy czasami u Was nie ma podobnej sytuacji. Nie raz, nie dwa kibicowska Polska pokazywała swoją moc. Rozkręćmy akcję #KiboleRatownikom !

Osoby z naszego regionu zachęcamy również do odwiedzin profilu Pogotowia Ratunkowego. Znajdziecie tam informacje o prowadzonych oddzielnych zbiórkach, na których możecie pomóc. Zwróćcie również uwagę na akcję #NieKłamMedyka