Kibice Górnika Łęczna podziękowali Pawłowi Sasinowi 7 stycznia 2021

Szokująca informacja dla kibiców Górnika Łęczna. Paweł Sasin, który związał się z zielono-czarnymi na dobre i złe odchodzi z Łęcznej. Od najbliższej rundy doświadczony defensor będzie zawodnikiem innego pierwszoligowca – Arki Gdynia.

Nie spodziewałem się, że po tylu latach życie napisze taki scenariusz, że będę się żegnał z Górnikiem. Jest we mnie duży smutek, bo nie tak to sobie wyobrażałem. Myślałem, że będzie dane mi tu zakończyć piłkarską przygodę. Życie napisało jednak inny scenariusz i dziś odchodzę z klubu – powiedział Paweł Sasin, cytowany przez klubowe media.

W miniony wtorek kilkudziesięciu sympatyków Górnika zebrało się na pierwszym treningu piłkarzy w nowym roku, aby podziękować Pawłowi Sasinowi za wieloletnie reprezentowanie górniczych barw.

 

Stowarzyszenie Kibiców Górnika Łęczna:

Wtorek 5.01.21 to właśnie wtedy treningi rozpoczęli piłkarze naszego Górnika po zimowej przerwie. Kilka dni wcześniej dowiadujemy się o nieprzedłużeniu przez prezesa kontraktu z Pawłem Sasinem. Jak dobrze wiemy jest to zawodnik, który był tu 8 lat, na dobre i na złe, podczas zmiany nazwy i przy spadkach i awansach nigdy nie uciekł z tonącego okrętu. Zawodnik chciał przedłużyć umowę z klubem o rok i skończyć tutaj karierę. Prezes pokazuje kolejny raz, że pięknie zachowuje się tylko w wywiadach, w których mówi o przywiązaniu do zawodników zżytych z klubem. Rzeczywistość jest jednak inna. Paweł mimo tego, że otrzymał lepszą ofertę (finansowo i terminowo) z Gdyni nadal chciał pozostać w Łęcznej.

Przed rozpoczęciem treningu Paweł żegna się z piłkarzami, a my z trybun hali w około 40 osób głośno dziękujemy mu za wszystko co zrobił dla naszego klubu. Gorzkie słowa lecą w stronę prezesa Sadczuka. Następnie pod halą odpalamy pirotechnikę i wysłuchujemy słów Pawła, a on otrzymuje kolejne słowa wsparcia i podziękowania z naszej strony. Paweł odchodzi do ligowego rywala Górnika z Gdyni. Do zobaczenia !

 

video: