II Turniej Miłośników Krwawych Sportów 9 lutego 2018

Za nami II edycja Turnieju Miłośników Krwawych Sportów, w którym wystartowało 10 drużyn. Walki odbywały się 5×5 na zasadach bjj, cały turniej wygrała ekipa z Niewachlowa, która wygrała wszystkie swoje potyczki. Więcej o turnieju możemy dowiedzieć się w relacji Koroniarzy z tego wydarzenia.

 

Relacja Koroniarzy:

Na początku lutego w klubie Klincz zorganizowany został II Turniej Miłośników Krwawych Sportów. Łącznie wystartowało 10 drużyn. Osiem naszych zespołów osiedlowo- fan clubowych oraz gościnnie Spartak Trnava i Naprzód Jędrzejów. Walki odbywały się 5×5 na zasadach bjj.

Drużyny podzielone były na dwie grupy w których walczono każdy z każdym. Po ciężkich grupowych przeprawach nastąpiła krótka przerwa, która została wykorzystana na pamiątkowe zdjęcie z wiszącą podczas całego turnieju flagą. W trakcie wszystkich pojedynków równolegle sędziowało pięć osób co miało zapewnić bezpieczeństwo zawodników. Walczono po pięć osób do ostatniej basty. Walka zaczynała się ze stójki, a dozwolone były tylko zasady parterowych sztuk walki oraz zapasy rzuty, dźwignie, duszenia itp.

Tegoroczną edycję wygrała ekipa z Niewachlowa, która wygrała wszystkie swoje potyczki. Na II miejscu uplasowali się Koroniarze z Białogonu, a na III miejscu ulokowali się ex aequo KSM i Borków.