Gramy dla Krzyśka – Turniej kibiców Lechii Gdańsk 1 października 2018

W minioną sobotę odbył się turniej dla jednego z kibiców gdańskiej Lechii, który ucierpiał w wypadku i czeka go jeszcze trudna rehabilitacja, żeby wrócić do pełni zdrowia. Więcej zdjęć dostępnych jest na profilu Ultras Lechia Gdańsk, pełna relacja kibiców Lechii poniżej.

 

Kibice Razem Lechia Gdańsk:
W minioną sobotę rozegraliśmy Turniej dla Krzyśka, naszego kolegi z Nowego Portu, który ucierpiał w wypadku i czeka go jeszcze trudna rehabilitacja, żeby wrócić do pełni zdrowia. Aby pomóc mu w tym i pokazać, że nie jest sam zorganizowaliśmy turniej do którego przystąpiło 16 drużyn. W szranki na murawie stanęły Biało-Zielone FC oraz drużyny dzielnicowe – Kartuzy, Pruszcz I, Pruszcz II, Tczew, Pelplin, Nowe, Straszyn, Sopot, Iława Nowy Port, Letniewo, Morena, Chełm, Brzeźno, Zaspa, i gościnnie Portowiec Gdańsk.

Chłopaki z Nowego Portu stanęli na wysokości zadania i przygotowali fantastyczną imprezę dla wszystkich którzy zgromadzili się tego dnia na terenie ZSO Nr 5. Zarówno dla tych, którzy grali, ale także dla kibicujących, czy rodzin z dziećmi. Pogoda dopisała i w sumie przez turniej przewinęło się jakieś 500 osób. Gdy kogoś przycisnął głód mógł posilić się kiełbaską z grilla, czy ciastem. Wszystko za symboliczną złotówkę w szczytnym celu. Nie nudziły się także dzieci, które tłumnie oblegały nasze dmuchańce.

Dzięki przepustce ze szpitala nie zabrakło także Krzyśka, głównego bohatera dla którego każdy zjawił się tego dnia na turnieju. W asyście flag i rac mógł się naocznie przekonać, że Cała Lechia Zawsze Razem i wszyscy wierzymy w jego szybki powrót do pełni zdrowia.

Jeśli chodzi o kwestie sportowe to niemalże w każdej grupie trwała ostra rywalizacja, a każda dzielnica, czy każdy FC chciały potwierdzić swoje nie małe umiejętności piłkarskie. Ostatecznie w półfinałach zameldowały się Portowiec, Kartuzy, Nowe i Letniewo. W pierwszym meczu grający gościnnie zawodnicy z Portowca pewnie pokonali Letniewo 3:1. Drugi mecz to zacięta potyczka Kartuz z FC Nowe. Regulaminowy czas gry nie przyniósł trafienia, a w karnych chłopaki z Kaszub ulegli naszemu FC z województwa kujawsko-pomorskiego.

Taki sam przebieg miał mecz o 3 miejsce i ponownie sędzia odgwizdał koniec przy wyniku 0:0, a Kartuzy poległy w nich z Letniewem. O ostatecznym tryumfie w turniej także decydowały karne. Portowiec mierzył się z FC Nowe i wyszedł z nich zwycięsko.

Puchary kapitanom drużyn wręczał, jakżeby inaczej, Krzysiek, dla którego jeszcze raz odpalono race i odśpiewano kilka tradycyjnych pieśni, aby nie zabrakło mu sił w trakcie rehabilitacji. Tym samym zakończył się fantastyczny turniej Władców Północy. Główna nagroda, czyli darmowy wyjazd na wybrany mecz Lechii przypadła drużynie z Nowego, jako że chłopaki z Portowca uczestniczyli w rozgrywkach gościnnie, na sportowo – nawet puchar za zwycięstwo przekazali Krzychowi. Dzięki i gratulacje.

Wielki szacun dla chłopaków z NPLG za ogarnięcie całej imprezy. Podziękowania także należą się dyrekcji ZSO Nr 2 za użyczenie boiska, Stowarzyszenie Lwy Północy i Fundacji Obudź Nadzieję. Wszyscy razem stworzyliśmy tego dnia super atmosferę.

Cała Lechia Zawsze Razem!