Godzina „W” – 01.08.2022 1 sierpnia 2022

Punktualnie o 17:00, w godzinę „W” Polska zamarła. Mieszkańcy nie tylko stolicy zatrzymali się, by wspominać i oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na ruchliwych ulicach stanęły samochody, autobusy i tramwaje. Godzina „W” to kulminacyjny moment obchodów rocznicy wybuchu powstania. Dokładnie o tej porze 78 lat temu, powstańcy chwycili za broń. Cała Polska zatrzymała się na chwilę, by oddać hołd Powstańcom, którzy podjęli nierówną walkę z okupantem. Poniżej zdjęcia z uroczystości z różnych zakątków naszego kraju.

 

Słupsk:

 

Strzegom (Śląsk Wrocław):

 

Szczecinek (Legia Warszawa):

 

Śląsk Wrocław:

W trasie do Kielc ma mecz z Koroną zatrzymujemy się na poboczu i równo o godzinie 17 oddajemy hołd Powstańcom Warszawskim! Cześć i chwała Bohaterom! Dla nas kibiców Śląska najważniejsza jest Polska!

 

Nowogard:

 

Pilscy Patrioci:

Jako Pilscy Patrioci oraz kibole Kolejorza oddaliśmy jak co roku hołd Powstańcom Warszawskim pod muralem w Pile. Szkoda tylko, że zabrakło syren dźwiękowych, które jeszcze bardziej podkreślały trud walk powstańczych. Nie rozumiemy postawy Prezydenta Głowskiego. Dla nas to hańba!

Cześć i Chwała Bohaterom!
„Ceną była śmierć za wolności smak…”

 

Ostrovia Ostrów:

 

Otwock & Józefów (Legia Warszawa):

 

Kamienna Góra (Górnik Wałbrzych):

Godzina „W” 2022 – Kamienna Góra

Jak co roku zbieramy się na rondzie Niepodległości, by oddać cześć Powstańczym Bohaterom. Blokujemy ruch, odpalamy kilkadziesiąt rac przy syrenach, które na szczęście w Kamiennej Górze dziś zawyły, niestety w wielu Polskich miastach zrezygnowano z nich, szkoda. Cieszy nas bardzo, że pomimo małego rozgłosu, na rondo przybyło kilkuset mieszkańców Kamiennej Góry i okolic – to już tradycja, każdy wie, że 1 sierpnia o 17 widzimy się tam gdzie zawsze. Jeszcze bardziej cieszy widok młodzieży, rodziców z dziećmi oraz ludzi starszych – dziękujemy że pamiętacie!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Piast Gliwice:

 

Polonia Świdnica:

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego jak co roku spotykamy się na rynku, by oddać cześć Powstańczym Bohaterom. Pamięć Rzecz Święta – Polonia Świdnica Pamięta !

 

Resovia Rzeszów:

 

Hutnik Huta Czechy:

 

Środa Śląska (Śląsk Wrocław):

 

Szydłowiec (Radomiak Radom):

 

Jastarnia (Arka Gdynia):

 

Poddębice (Widzew Łódź):

 

Arka Gdynia:

 

Cracovia:

 

Ochota (Warszawa):

Na zdjęciu por. Marian Łyczkowski „Żwir”.

 

Włocłavia Włocławek:

W 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w 40 osób bierzemy udział w miejskich obchodach w naszym mieście. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! NARODOWA WŁOCŁAVIA!

 

Polonia Przemyśl:

01-08-2022

W dniu dzisiejszym obchodzimy 78 rocznicę Powstania Warszawskiego. Zbieramy się na Rynku, skąd wspólnym marszem udajemy się pod pomnik Orląt Przemyskich. Prezentujemy narodową flagę w asyście flar, które uświetniły odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

POLONIA PAMIĘTA – CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

GKS Bełchatów:

Tak jak i w latach ubiegłych, 1 sierpnia fani GKS-u upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o Bohaterach!