Godzina „W” – 01.08.2020 1 sierpnia 2020

Punktualnie o 17:00, w godzinę „W” Polska zamarła. Mieszkańcy nie tylko stolicy zatrzymali się, by wspominać i oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na ruchliwych ulicach stanęły samochody, autobusy i tramwaje. Godzina „W” to kulminacyjny moment obchodów rocznicy wybuchu powstania. Dokładnie o tej porze 76 lat temu, powstańcy chwycili za broń. Cała Polska zatrzymała się na chwilę, by oddać hołd Powstańcom, którzy podjęli nierówną walkę z okupantem. Poniżej zdjęcia z uroczystości z różnych zakątków naszego kraju.

 

Warszawa / Plac Powstańców Warszawy:

 

Warszawa / Rondo Romana Dmowskiego:

Godzina „W” – Warszawa!

Godzina „W” – Warszawa!

Opublikowany przez Stadionowi Oprawcy Niedziela, 2 sierpnia 2020

 

Zamość:

 

ŁKS Łódź – Karolew:

 

Cracovia:

Jak co roku zbieramy się w tym samym miejscu, aby udać się na Most Dębnicki. Rozwieszamy ponad 100 metrową flagę Polski oraz w godzinę „W” odpalamy race. Cześć i Chwała Bohaterom!

 

Korona Kielce FC Mójcza:

Stal Rzeszów:

W 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego blokujemy skrzyżowanie naprzeciw stadionu Stali. Mamy ze sobą okazjonalny transparent oraz patriotyczną flagę.

Powstańcom Chwała, Stal Rzeszów nie zapomni!

 

Widzew Fan Club Sieradz:

 

Chojniczanka Chojnice:

 

Arka Gdynia:

Gdynia, Górka. Godzina W – 76. rocznica Powstania Warszawskiego 2020. W ten symboliczny sposób uczciliśmy pamięć ofiar bohaterskiego zrywu. Arka Pamięta!

 

CKS Czeladź:

 

Zagłębie Lubin FC Bolesławiec:

Jak co roku 1 sierpnia punktualnie o 17:00 pod Kotwicą Polski Walczącej uczciliśmy wybuch największego zbrojnego powstania przeciw niemieckiemu okupantowi!
W tym roku stawiliśmy się zwartą 35 osobową grupą. W czasie syreny odpalamy świece dymne, podczas hymnu race, nie zabrakło stosownych okrzyków oraz złożenia kwiatów.
Dzięki dla wszystkich obecnych!
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
ZAGŁĘBIE PAMIĘTA!

 

Piast Gliwice:

 

MŁODE GLIWICE PAMIĘTAJĄ!

01.08.1944! 🇵🇱

Opublikowany przez Młode Gliwice Sobota, 1 sierpnia 2020

Lech Poznań FC Gniezno:

 

Unia Tarnów:

 

Stilon Gorzów Wielkopolski:

Dziś 1 sierpnia, więc jak co roku jesteśmy obecni na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała bohaterom!

 

Legijne Powiśle:

 

Unia Leszno:

Pogoń Szczecin FC Dębno:

 

Naprzód Jędrzejów:

 

Legijny Rypin:

 

Śląsk Wrocław FC Strzegom:

 

GKS Bełchatów:

W około 50 osób w asyście transparentu „Torfiorze Pamiętają”, na Rondzie Wybickiego w centrum Bełchatowa uczciliśmy Pamięć Bohaterów Powstania Warszawskiego w 76. rocznicę jego Wybuchu.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Chrobry Głogów:

 

Olimpia Grudziądz:

Dziś jesteśmy obecni na obchodach kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Mamy ze sobą okazjonalny transparent „Olimpia Pamięta” oraz wiązankę, którą składamy pod pomnikiem. Po obchodach większość zmierza na cmentarz gdzie składamy znicze na mogile uczestniczki Powstania Warszawskiego ŚP. Eugenii Mireckej. BĄDŹCIE SPOKOJNI OLIMPIA WAS NIE ZAPOMNI!

Konin:

 

RKS Radomsko:

W 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego blokujemy skrzyżowanie ulic Brzeźnicka/Piastowska/Krakowska. Wraz z Godziną „W” jak co roku odpalamy racę oraz białe i czerwone świece dymne.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Hutnik Huta Czechy:

Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego
Całą ekipą po meczu w Hucie jedziemy do Garwolina, gdzie uczestniczymy w obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego. Poza flagą narodową mamy ze sobą malowany transparent, do którego odpalamy biało czerwone świece dymne i race.
CHWAŁA BOHATEROM!

 

Piast Nowa Ruda:

 

Kraków:

 

Widzew Łódź FC Opoczno:

 

Legijny Gocław:

Śląsk Wrocław:

Serwus Polaku! SerwUS Kibicu!

1 sierpnia każdego roku rozpala w sercach patriotów ogień pamięci i czci o ludziach, którzy zapisali się jako pierwiastek wolności w zniewolonych czasach. 63 dni Chwały, 63 dni walki w bezlitosnym starciu z nazistami by zdobyć chwilę wolności pod narodową flagą. Ta data dla Powstańców była i jest momentem zapalnym w historii polskiego oręża podziemno niepodległościowego, a dla nas ludzi pamiętających jest nauką i pokorą w czasach trudnych i niestabilnych.

DLA NAS KIBICÓW ŚLĄSKA NAJWAŻNIEJSZA JEST POLSKA!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Pogoń Szczecin FC Stargard:

 

Włókniarz Kietrz:

 

Góral Żywiec:

Tak się złożyło, że wczorajszego dnia o godzinie 16:00 Góral Żywiec rozgrywał wyjazdowe spotkanie w Pietrzykowicach, na którym byliśmy obecni. W trakcie pierwszej połowy udaliśmy się na żywiecki rynek, aby o godzinie 17:00 uczcić 76. rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Legia Bielany:

Sparta Brodnica:

Wczoraj w wielu miejscach naszego kraju obchodzono kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Brodnicy od lat tradycją są uroczystości pod pomnikiem AK. Od wielu lat, również my bierzemy w nich udział. Nie inaczej było i w tym roku gdzie pojawiliśmy się jak zawsze z flagą narodową oraz kwiatami, które złożyliśmy jako oficjalna delegacja kibiców.

Cześć i chwała bohaterom!

1 sierpnia ruszyły rozgrywki ligowe i byliśmy również w Chełmży na meczu Legia – Cuiavia.

 

Fanatyczny Tarchomin:

 

Sokół Nisko:

 

Sęp Żelechów:

 

Zagłębie Sosnowiec – Osiedle Środula:

20 osób z Naszego Osiedla – z dwoma flagami – oddało hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego!

PamiętaMY!!

 

Rybnik:

 

Zagłębie Sosnowiec – Sportowa Dąbrowa:

 

Polonia Przemyśl:

01.08.2020

W sobotę bierzemy udział w uroczystości upamiętniającej 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wraz z specjalnie przygotowanym transparentem. Podczas godziny „W” minutą ciszy oddajemy hołd powstańcom, a następnie podczas hymnu odpalamy race oraz biało-czerwone świece dymne.

Zawisza Bydgoszcz – FC Nakło:

 

Zagłębie Lubin:

 

Legia Warszawa – Żoliborz:

Dziękujemy wszystkim za obecność w sobotę 01.08 na Placu Wilsona. Frekwencja mieszkańców bardzo mile nas zaskoczyła. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, każdemu pokoleniu, każdemu mieszkańcowi, grupie skuterzystów, motocyklistom i Bohaterom Tamtych dnia za walkę i poświęcenie. Dziękujemy także za mile słowa o podziękowania ze co roku dbamy o to żeby pamięć o Powstaniu była ciągle żywa. Bardzo wiele osób pytała nas o koszulki dlatego do końca tygodnia na tym profilu pojawi się informacja o zapisach na Żoliborskie Koszulki Narodowe z motywem Naszej Flagi.

Jeszcze raz Dziękujemy!!!!

Cześć i chwała Bohaterom!!!

 

Legia Warszawa FC Raszyn:

„1 sierpnia dzień krwawy Powstanie Warszawy”. 01.08.2020 r. dokładnie o 17:00, 76 lat od godziny „W”, transparent tej treści pojawił się na raszyńskiej kładce w towarzystwie biało-czerwonych świec dymnych. W ten sposób pokazaliśmy, że pamiętaMY o Powstańcach Warszawskich, którzy stanęli do heroicznej walki z niemieckim okupantem o nasze ukochane miasto. Jak co roku rocznicowe przygotowania rozpoczęliśmy już kilka dni wcześniej, porządkując groby Bohaterów. Po prezentacji nasza grupa udała się na cmentarz, by złożyć wieńce i zapalić znicze na mogiłach tych, którzy ruszyli w bój, by przez 63 dni walczyć o każdy kamień stolicy. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tej wyjątkowej chwili i przypominamy – pamiętajmy o Powstańcach każdego dnia, a nie tylko od święta.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Wisła Płock:

1 sierpnia w godzinę „W” kolejny raz odwiedziliśmy ostatnią mieszkankę Płocka, która brała udział w Powstaniu Warszawskim – Katarzynę Rabińską-Nowakowską, ps. Kasia.

Symbolicznej uroczystości towarzyszył transparent o treści „63 dni chwały”, pirotechnika oraz odśpiewanie hymnu Polski. Następnie po wspólnej modlitwie głos zabrała pani Katarzyna, a na sam koniec wszystkie obecne grupy wręczyły naszej bohaterce kwiaty.

Po upamiętnieniu wybuchu Powstania Warszawskiego udaliśmy się na stadion, gdzie na bocznym boisku odbywał się młodzieżowy turniej piłki nożnej ku pamięci obrońców Płocka z 1920 roku. Po zakończeniu rozgrywek w asyście hymnu narodowego, transparentu, salw grupy rekonstrukcyjnej i pirotechniki oraz okrzyku, że Płock to jest miasto bohater zaznaczyliśmy pamięć o tamtych wydarzeniach.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

Olimpia Warszawa: