Furioza – nowy film o polskich kibolach 19 czerwca 2019

Jeszcze w tym roku na ekranach pojawi się nowy film o polskich kibicach, poniżej krótka notka o całym tytule od moviesroom:

Furioza to zaplanowany na ten rok polski film, który przedstawi widzom świat rodzimych chuliganów i kiboli. Dystrybutor obrazu udostępnił pierwsze oficjalne zdjęcia z produkcji. Jak dowiadujemy się w informacji prasowej, Furioza to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film, który pokazuje świat, o którym większość z nas nie ma pojęcia. Świat kibiców – ultrasów, chuliganów i kobiet, które są z nimi w związkach.

Scenariusz filmu powstawał kilka lat i oparty jest na prawdziwych relacjach gangsterów, dziennikarzy i agentów Centralnego Biura Śledczego Policji. W Furiozie mamy znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak: Czym jest dla nich honor? Co się dzieje z tymi, którzy łamią zasady? Ile warta jest lojalność? Jak daleko można się posunąć dla czystej adrenaliny? Za co kochają ich dziewczyny? Czego w takiej grupie szuka jeden z głównych bohaterów filmu, będący na co dzień lekarzem (w tej roli Mateusz Banasiuk)? Jak potoczy się historia Dzikiej (Weronika Książkiewicz), która choć zna zasady, spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała? Jaką cenę za bycie w Furiozie zapłaci Golden (Mateusz Damięcki)?

W filmie występują: Mateusz Banasiuk, Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Łukasz Simlat, Janusz Chabior, a w komediowym wątku Sebastian Stankiewicz. Za reżyserię odpowiada Cyprian T. Olencki (PolandJa).

Furioza trafi do polskich kin jesienią 2019 roku. Za dystrybucję odpowiada firma Dystrybucja Mówi Serwis. 

 

źródło: materiały prasowe