Fani Wisły Płock będą mogli kupić 1947 krzesełek 17 czerwca 2020

Od poniedziałku (22 czerwca) kibice Wisły będą mogli kupować krzesełka demontowane z trybuny wschodniej stadionu im. Kazimierza Górskiego. Liczba krzesełek i ich cena naturalnie nawiązują do 1947 roku, w którym powstał płocki klub.

Kilka dni temu do internetu wyciekły zdjęcia, na których widać było, że z trybuny wschodniej znikają krzesełka. To właśnie ta trybuna ma zostać rozebrana w pierwszej kolejności, choć krzesełka nie znikały z inicjatywy MIRBUDU.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania akcji „1947 krzesełek po 19,47 zł”. Planujemy ją zacząć od poniedziałku. Dajemy w ten sposób kibicom możliwość posiadania pamiątki po naszym starym stadionie w swoim zaciszu domowym. Każde krzesełko będzie miało certyfikat autentyczności i to jeden z etapów pożegnania naszej trybuny wschodniej. Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia prac rozbiórkowych – mówił Tomasz Marzec, wiceprezes Wisły Płock.

Pieniądze ze sprzedaży krzesełek powędrują do grup młodzieżowych SSM Wisły Płock.

Jest jeszcze jedna niespodzianka dla kibiców. Niebawem będzie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się rozbiórka trybuny wschodniej, a wtedy klub zorganizuje dzień otwarty. Będzie można wejść na trybunę, zrobić sobie ostatnie, pamiątkowe zdjęcie, a w przewodnika wcieli się sam prezes Jacek Kruszewski.

Chcielibyśmy pożegnać tę trybunę w bardziej spektakularny sposób, ale sytuacja pandemiczna spowodowała, że mamy bardzo duże ograniczenia – mówił prezes Kruszewski.

Być może poprosimy trenera Sobolewskiego o zorganizowanie gry wewnętrznej wieczorem. Kibice będą mogli pośpiewać, po raz ostatni powiesić flagi na „Petce”, może coś odpalić. Chętnie będę uczestniczył w takim wydarzeniu. To ponad 40 mojego życia na tej trybunie. Były dobre i złe momenty, najpierw walka o krzesełka, potem walka o klub… – wspominał.

MIRBUD ma czas do listopada 2022 roku na zbudowanie nowego stadionu im. Kazimierza Górskiego.