Fani skoków narciarskich namawiają się, by przyjechać pod Wielką Krokiew 13 stycznia 2021

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem odbędą się bez udziału publiczności. Kibice nie zamierzają jednak odpuścić i w internecie namawiają się na przyjazd pod Wielką Krokiew.

Konkursy Pucharu Świata to wielkie święto nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców, którzy od lat, od ery Adama Małysza, szturmują polską stolicę zimy, by z bliska przyglądać się rywalizacji. Jak pokazał inauguracyjny weekend Pucharu Świata 2020/2021 w Wiśle, mimo zakazu fani i tak przyszli wówczas pod obiekt im. Adama Małysza i zza ogrodzenia, z lasu, śledzili zmagania.

Tymczasem policjanci apelują o pozostanie w domach, a dla śmiałków, którzy mimo obostrzeń pojawią się pod Wielką Krokwią, ma niemiłą informację.

Będziemy sprawdzać maseczki i zachowanie dystansu społecznego, w razie łamania przepisów sanitarnych będziemy karać mandatem w wysokości tysiąca złotych – powiedział aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w dniach 16-17 stycznia. Na sobotę zaplanowano zmagania drużynowe, na niedzielę indywidualne.