Fanatyk Pogoni Szczecin wzywa kibiców z całej Polski o wspólne działanie 6 lutego 2021

Od początku lutego na stadionach piłkarskich, niezależnie od szczebla rozgrywkowego, pojawiają się transparenty sygnalizujące rządzącym problem zamkniętych stadionów, więcej TUTAJ. Sochan SPR, czyli fanatyk Portowców, a także autor wielu kibicowskich utworów, postanowił zaapelować do polskich kibiców w sprawie podjęcia walki o długo wyczekiwany powrót na trybuny. Poniżej przytaczamy wpis.

 

Sochan SPR – Sprzymierzeni:

Przeczytaj i Udostępnij !

Nie ważne, jaki reprezentujesz klub. Ważne, że w Twoim sercu płynie polska krew. Możemy się nienawidzić, ale są takie dni, gdzie wszyscy razem musimy stanąć w jednym szeregu. Mamy wspólnego wroga. Czas, aby razem stanąć do walki o NORMALNOŚĆ.

A Ja chce iść na młyn
By śpiewać Pogoń Szczecin
I to dziś, nie sam a całe miasto leci!

Sylwestra spędziliśmy w większym gronie. Większość z nas weszła w nowy rok bez węchu i smaku. Moja mama trzy tygodnie miała temperaturę, czuła się słabo. Babcia od strony żony też długi czas nie mogła dojść do siebie. Większość przeszła to szybko i gdyby nie brak węchu, nie zwrócilibyśmy na to uwagi. Strachu trochę było, ale Wszyscy jednym głosem mówią, że mimo wszystko było warto. Bo lepiej zginąć idąc prosto niż żyć na kolanach.

Umieralność w Polsce jest, na jakiego poziomie nie było od II WOJNY ŚWIATOWEJ. Koronka to tylko mały procent śmierci w naszym kraju. Największą robotę robi polski nie-rząd wraz ze swoimi obostrzeniami. Do lekarza specjalisty, od kiedy pamiętam, ciężko było się dostać w naszym kraju. Dziś jest to prawie niemożliwe. Masz temperaturę, to jest problem, aby dostać się do zwykłego rodzinnego. W wielu miejscach jest problem, aby dodzwonić się do takowego, a jeżeli to zrobimy, to jesteśmy badani przez telefon. Piękna służba. No tak, dlaczego lekarze mieliby przyjmować ludzi przeziębionych i chorych. Bez sens. Czego ja wymagam. Płacić trzeba.

MARSZ O WOLNOŚĆ – Warszawa 24.10.2020 | Fot. Art.Repo

Gastronomia, turystyka, hotele, siłownie i wiele innych branż po prostu pada. Niektórzy dostają tarcze, jakoś dają radę, inni jeszcze na tym zarabiają, bo mają obrotnych księgowych. Ale coś Ci nie wyjdzie mimo to, że dostałeś te pieniądze i musisz je zwracać.

Jest to swego rodzaju smycz. Jak wiemy, obostrzenia są nielegalne, ale jak już dostałeś coś z tarczy i teraz się otworzysz, to masz przejebane, musisz zwracać.

Duża część nie dostaje nic, a bo to świeżo się otworzyli i nie mogą wykazać straty. To nic, że włożyli w swoje biznesy kolosalne pieniądze, bo zaczęli budować grubo przed pandemia, ale nikogo to nie interesuje. Mieli pieniądze na otworzenie, to muszą mieć na jej prowadzenie. Co z tego, że nie mogą? Trzeba było zainwestować w coś innego. Np. jak firma ministra w maseczki czy respiratory. Albo wziąć jeszcze większy kredyt. Kolejne przykłady to firmy, które spóźniły się z zapłata zusu, na tarcze też się nie łapią. Wiele osób bankrutuje, zwalnia ludzi, nie wytrzymuje psychicznie i nie mając za co spłacić swoich zobowiązań, wybiera opcje wyprzedaży majątku czy nawet samobójstwa.

Ale nie o tym miał być ten tekst.

Ruszył sezon piłkarski, a My siedzimy w domach. Grupa ludzi postrzegana przez większość społeczeństwa jako Ci najbardziej radykalni i walczący o wartości. W większości młodzi. 

ZawodziMy ! Ludzie, którzy krzewią pamięć o historii jakże walecznej Polski. Na stadionach wielokrotnie słyszalne były okrzyki CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM czy RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM W CZERWONĄ HOŁOTĘ. Piękne oprawy upamiętniające ludzi walecznych takich jak Żołnierze Niezłomni, Stoczniowcy, Górnicy. Wszyscy ci, którzy sprzeciwiali się opresyjnej władzy, której na przestrzeni lat w Polsce nie brakowało. Gdy rządziła platforma, potrafiliśmy na Marszu Niepodległości zebrać się konkretną bandą i pokazać władzy co o niej myślimy, ale od kiedy rządzi PiS, siedzimy w domach nabrani ich pseudo patriotyczną narracją. Nie zmieniła tego nawet sytuacja, gdzie otwarte są galerie a nasze stadiony świeca pustkami ! Naprawdę nasze szeregi są tak naiwne ? Czy może odpowiada nam ta sytuacja. Nie trzeba wydawać pieniędzy na bilety, czy kłócić się z bliskimi o sens naszych wypraw. Mandaty, grzywny, sprawy w sądach ? Przecież nasze całe życie byliśmy tak traktowani. Pacyfikacja, pały i gazowanie ? W sezonie takie akcje to norma. Jak dzisiejsza sytuacja ma się ma do Pileckiego, Inki, Łupaszki, których wychwalamy? Którzy byli katowani, podtapiani z naderwanymi uszami i wyrwanymi paznokciami. Siedzący w lesie przez długą część swojego życia, aby być zgodnym ze swoimi ideałami, aby Polska była Polską… Ginęli, ale żyją wiecznie.

Marsz Niepodległości 2019 | Fot. Shadow.Photo

Co robimy My?

Siedzimy cicho.

Zabrali nam naszą dumę, dla większości jedyny moment w tygodniu, gdzie oderwany od pracy spotyka się ze znajomymi. Z ludźmi mającymi taką samą pasję jak My. Jest druga kolejka, pojawiło się kilka transparentów #otworzyćstadiony. Na prawdę na tyle nas tylko stać ? Co powiemy swoim dzieciom, wnukom jak będą pytali nas o to, co robiliśmy, aby zakończyć korona terror. 

Pogoń Szczecin – Cracovia 06.02.2021 | Fot. Artur Szefer

Wywiesiliśmy prześcieradło pomazane sprayem. Całą robotę zrobili zwykli ludzie, którzy nie mieli co włożyć do garnka, bo zamknęli ich biznesy… To opcja pozytywna, bo jak wiemy, to nie jest prosta sprawa i bez kibiców po prostu może się nie udać.

Dziś słyszę poklask, gdy pałuje i gazuje się marsze lewicy. Ok ja również nie zgadzam się z ich postulatami, ale pamiętajmy, że to ta sama władza wysyła swoje oddziały, by pacyfikować nas. To ta sama władza zamknęła stadiony, zakazała uprawiania sportu amatorskiego czy nie pozwalała ludziom, aby Ci odwiedzili groby bliskich. Ta sama chciała wprowadzić godzinę policyjną w sylwestra. Pisząc o władzy, oczywiście mam na myśli całą bandę, która rękę w rękę głosowała za obostrzeniami i która od początku tak zwanej wolnej Polski drenuje nasze kieszenie, tworząc z nas tanią siłę roboczą dla Europy. To jedna i ta sama banda, tylko pod innymi nazwami.

Co dalej ?

Wzywam Stowarzyszenia kibiców w całej Polsce o wspólne działanie. Otwarte stadiony już w 17 kolejce z co najmniej 50% dostępnością trybun albo pokazanie wiarygodnych badań naukowych potwierdzających, że wirus najbardziej zaraża na otwartych powierzchniach, na świeżym powietrzu. Badań, które pokazują, że zamykanie wszystkiego dookoła jest lepsza niż ochrona najsłabszych jednostek, najbardziej narażonych na powikłania.

Marsz o wolność – Katowice 10.10.2020 | Fot. Jurgen

Żyjemy, aby spełniać swoje marzenia, oddychając pełną piersią. Nie tylko po to, aby przeżyć!

Podobny tekst pisałem już kilka dni temu bezpośrednio na facebooku. Dziwnym trafem, strona nagle się odświeżyła, a ja nie miałem utworzonej kopii, więc przepadł i jego część została tylko w głowie. Takie akcje miałem już wiele razy i zazwyczaj miało to miejsce, gdy pisałem antysystemowe treści. Przypadek ? Nie. KONTROLA !