Dodatkowe ograniczenia na stadionie Górnika Zabrze 15 czerwca 2020

W najbliższy weekend na stadiony ekstraklasy wrócą kibice, ale tylko w ograniczonym zakresie. Jeszcze mniej będzie ich w Zabrzu, o czym poinformował prezes Górnika. To decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przygotowujemy się do przyjęcia kibiców, ale ostatnie słowo należy do wojewody. Wniosek został złożony, czekamy na odpowiedź – mówi prezes zabrzańskiego klubu, Dariusz Czernik.

PZPN jednocześnie ograniczył nam liczbę widzów z 6.000 do 4.600 – poinformował szef klubu z Roosevelta. Chodzi o to, że krzyżują nam się drogi między strefami.

Górnik jest gotowy, by w przypadku otrzymania zielonego światła rozpocząć sprzedaż biletów.

Do dystrybucji trafi około 1.500 wejściówek, reszta miejsc zostanie przeznaczona dla karnetowiczów oraz realizacji zobowiązań sponsorskich. Cała sprzedaż potrwa więc pewnie maksymalnie trzy godziny, co oznacza, że jeśli pozwolenie otrzymamy na przykład dopiero w środę to i tak za wszystkim zdążymy.

Chcę jednak podkreślić, że uszanujemy każdą decyzję wojewody, bo zdajemy sobie sprawę z sytuacji epidemicznej w regionie oraz z tego, że konsultacje będą prowadzone z wieloma instytucjami – zastrzegł prezes Dariusz Czernik.