Nasza kibicowska rzeczywistość…

Nasza kibicowska rzeczywistość ostatnich miesięcy kręci się wokół incydentów. Faktem niepodważalnym jest to że na naszych nowoczesnych i bezpiecznych stadionach jest spokojnie. Np. w porównaniu do Niemczech u nas dzieje się niewiele.

Raport PZPN obalił chyba wszystkie tezy że na meczach ekstraklasy jest źle. No ale w mediach mówią co innego. Incydenty podczas meczów Legii oraz Wisły? Były, ale to były incydenty. Rozdmuchane do granic możliwości i które stały się kolejna pożywką dla mediów i polityków. Mediów które chętnie opisują to co dzieje się na trybunach w paniczny wręcz sposób nawołując do zaostrzenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa na imprezach masowych. Choć jak wynika z raportu i tak jest bardzo bezpiecznie.

Incydenty na meczu Legii z Jagiellonia gdzie kibice gospodarzy przy biernej postawie służb ochrony mogły wejść sobie do sektora gości i weszły. Na drugi dzień wydarzenia z tego meczu zostały opisane szerzej niż widmo możliwości zbliżającej się wojny spowodowanej agresją wojsk rosyjskich na ukraińskim (wówczas jeszcze ukraińskim) Krymie. Jedna z najbardziej rygorystycznych ustaw o ochronie imprez masowych jeszcze ma być bardziej zaostrzona. A gdzie zapowiedzi o konieczności jej liberalizacji?

[IMG]https://stadionowioprawcy.net/foto/8b3df1ff37_3.jpg[/IMG]

Już teraz idąc na mecz jesteś potencjalnym przestępcą. Robiąc atmosferę jesteś zagrożeniem, myśląc samodzielnie jesteś zagrożeniem. Kibice kolejnych klubów zaczynają odpuszczać mecze na znak protestu.

Puste stadiony Zawiszy i Wisły pewnie wkrótce opustoszeje stadion Korony to już normalność. Frekwencja spada a ten spadek nie jest wcale spowodowany wzrastającym poczuciem zagrożenia. Jest spowodowany zabijaniem prawdziwej stadionowej atmosfery. Tzw. prawdziwi kibice nie wypełnią stadionów. To widać na przykładzie Wisły i Zawiszy gdzie po odpuszczeniu meczów przez fanatyków frekwencja zaczęła oscylować w granicach 1 tysiąca widzów.

Na mecz ekstraklasy z super nowoczesnymi stadionami to mało. Może prezesowi Wisły i Zawiszy wystarczy, przynajmniej mają na tych meczach spokój.

autor: Igor

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments