Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła odwołanie Górnika

Na środowym posiedzeniu Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła odwołanie Górnika Zabrze dotyczące decyzji Komisji Ligi odnośnie zamknięcia stadionu i zakazu organizacji wyjazdów kibiców. Odwołanie dotyczące odjęcia punktów oraz kary finansowej zostanie rozpatrzone w późniejszym terminie.

Komunikat Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN: 

Pismem z dnia 8 marca 2018 roku klub Górnik Zabrze zwrócił się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN z wnioskiem o zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności orzeczenia Komisji Ligi z dnia 5 marca 2018. Na środowym posiedzeniu NKO oddaliła przedmiotowy wniosek klubu. 

Wyjaśniając wskazać należy, że zgodnie z art. 141 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, wszystkie kary dotyczące przewinień związanych z utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku na obiekcie piłkarskim są natychmiast wykonalne, z wyłączeniem m.in. kary pieniężnej. W świetle powyższego przepisu oraz decyzji NKO PZPN na chwile obecną wykonalne są, zastosowane przez Komisję Ligi Ekstraklasy, kary: 

– zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w 8 meczach Ekstraklasy; 

– zamknięcia stadionu na 3 kolejne mecze rozgrywek Ekstraklasy. 

 

Do czasu rozpoznania odwołania klubu od przedmiotowej decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy, nieprawomocne pozostają nałożone na klub kary:

– finansowa w wysokości 40 000 zł; 

– odjęcia 3 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments