Najciekawsze kibicowskie wydarzenia 2013 roku

Poniżej przedstawiamy Wam najciekawsze naszym zdaniem kibicowskie wydarzenia, które znalazły się na naszej stronie w 2013 roku.

05.01.2013 V Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę

Choć różnią ich barwy klubowe i regionalne antagonizmy to połączyła ich wspólna modlitwa w intencji Ojczyzny.
Zdaniem księdza, który odprawiał Mszę Św., fani sportu są dziś dyskryminowani. I to nie za chuligaństwo, a za patriotyzm i „niezależne myślenie”.

23.01.2013 Komisja Ligi odwiesza zakazy wyjazdowe!

Pod koniec stycznia kibiców spotyka miła niespodzianka.
Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Zarządu PZPN o darowanie od rundy wiosennej sezonu 2012/2013 kar zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie nałożonych wobec klubów Ekstraklasy.
Sytuacja ta dotyczyła kibiców sześciu klubów: Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, Ruchu Chorzów, Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin.

25.01.2013 Kibole Stali urządzili nalot na sklep z pamiątkami Resovii.

Około 30 zamaskowanych kiboli Stali Rzeszów urządziło nalot na sklep z pamiątkami Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Nikomu nic nie zrobili. Żadnych zniszczeń nie dokonali. Zabrali tylko pamiątki.
Krótko po tym miała zebrać się 150 osobowa grupa szalikowców Resovii, która najwidoczniej chciała zrobić odwet kibicom Stali. Policja wysłała na Wyspiańskiego patrol, który ostudził zamiary Resoviaków.

28.01.2013 Staruch na Wolności!

Sąd Okręgowy przy Alei Solidarności 127 w Warszawie dnia 28 Stycznia po godzinie 15 wydał postanowienie, które uchyliło areszt śledczy dla Piotra Staruchowicza. Warunkiem zwolnienia „Starucha” z aresztu było wpłacenie 80 tys. zł kaucji.
Kibice Legii od razu zaczęli zbierać pieniądze na kaucje m.in sprzedając Legijne gadżety na allegro co zaowocowało uzbieraniem całej sumy.

19.03.2013 Tragiczny wypadek kibiców Lechii.

Dnia 19.03.2013 docierają do nas tragiczne wieści. Dwóch kibiców zgineło w wypadku autokaru na trasie krajowej numer jeden w rejonie Włocławka. Byli to kibice gdańskiej Lechii wracąjacy z wyjazdowego meczu z Piastem Gliwice.
Jeszcze w ten sam dzień kibice z całej Polski zaczeli oddawać krew dla 34 rannych kibiców. Śmierć kibica jak śmierć brata.

08.04.2013 Kolorujemy!

Na początku Kwietnia rusza akcja Kolorujemy! Jest to akcja zrzeszająca wszystkich kibiców mająca na celu wyremontowanie minimum trzech domów dziecka w 2013 roku…

20.04.2013 Jaga traci flagi!

Około 10 osobowa grupa ultrasów Jagi w momencie przygotowywania flag na swój mecz zostaje odwiedzona przez dobrze poinformowaną oraz liczniejszą grupę z Warszawy.
Po krótkiej rozmowie, w ramach pamiątek, do Stolicy jedzie około 50 flag na płot, trzy sektorówki, kilka transparentów, flag na kij oraz elementy oprawy.

04.05.2013 Wisła straciła flagę „Nieobliczalni” na meczu z Lechem

11.05.2013 Policja spacyfikowała kibiców Kotwicy Kołobrzeg.

Podczas powrotu z meczu Błękitni Starogard Szczeciński – Kotwica Kołobrzeg, autobus kibiców z Kołobrzegu został bardzo mocno zagazowany, a sami kibice twierdzili, że zostali pobici i zapędzeni do środka.
Jeden z kibiców trafił do szpitala w Stargardzie (zawieźli go koledzy, bo policja odmówiła pomocy).

29.05.2013 Ciekawa akcja na meczu Gwardia Koszalin – Kotwica Kołobrzeg

W przerwie meczu derbowego Gwardii Koszalin z Kotwicą Kołobrzeg ma stadion wchodzi zamaskowany kibic. Ma na sobie kominiarkę oraz kamizelkę foto wraz z akredytacją.
Zabrakło mu aparatu, miał za to race i łatwopalną ciecz. Podbiegając pod flagi był praktycznie niewidoczny z sektora gości co znacznie ułatwiło mu robotę. Po oblaniu flag odpalił race i podpalił płótna.
Nikt go nie ścigał. Na sektorze gości zrobiło się nerwowo. Kibice Kotwicy chcieli wbiec na stadion, ale zaraz wpada oddział policji co znacznie uspokaja zamiary gości.

01.06.2013 Atak Policji na kibiców GKS’u Tychy!

Podczas powrotu kibiców GKS’u Tychy z meczu przyjaźni z Cracovią oddziały policji co rusz wchodziły do przedziałów pytając – „Może komuś mandacik 500 zł?”, a na pytanie za co ten mandat, słyszeć można było – „Zawsze coś się znajdzie”.
Jednak najgorsze nadeszło na dworcu PKP w Tychach, na który kibice przyjechali pociągiem relacji Katowice – Żywiec. Jechali nim nie tylko oni, ale też i starsi ludzie oraz matki z małymi dziećmi.

Kiedy kibice chcieli wyjść na peron zostali zaatakowani przez podróżujący z nimi oddział policji. Uderzenia kolbami karabinów, pałkami (na wysokości kolan, żeber, a w szczególności głowy! – co przecież może zabić człowieka) oraz gazowanie wagonów – to wszystko spotkało fanów tyskiej drużyny oraz pozostałych pasażerów. Podczas tej jakże popisowej akcji policji ucierpiały matki i małe dzieci.
W jednego z kibiców trafił pocisk z broni gładkolufowej, w wyniku czego doznał urazu twarzy. Po opatrzeniu rany trafił do policyjnego aresztu.

12.06.2013 ŁKS Łódź i Polonia Warszawa zaczynają od III ligi.

Edward Potok i Zdzisław Lazarczyk, szefowie okręgowych związków piłkarskich, porozumieli się w kwestii powiększenia III ligi. Pozwoliło to wystartować w III-ligowych rozgrywkach dwóm odradzającym się utytułowanym klubom, które ze względu na fatalną sytuacje finansową nie były w stanie dalej prowadzić drużyn na dotychczasowym poziomie rozgrywek.

08.08.2013 „Litewski chamie klęknij przed Polskim panem”

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/de12805a88_Le.jpg" alt="" />

Pod koniec pierwszej połowy meczu Lech Poznań – Grunwald Wilno w Kotle zawisł bardzo czytelny transparent „Litewski chamie, klęknij przed Polskim panem!”.
Transparent był odpowiedzią na zachowanie „tubylców” w Wilnie. Zniszczyli oni kilka samochodów poznaniaków. Po meczu Wojewoda Wielkopolski podjął decyzje o zamknięciu Kotła na następny mecz.
Kilkanaście dni później 11 kibiców Lecha usłyszało zarzut znieważenia grupy ludności litewskiej.

13.08.2013 Ruch Chorzów stracił flagę Bykowina!

Cytat z forum kibiców Ruchu Chorzów:
„robil kumplowi brama weselna w Rybniku i po wszystkim schowal ja do auta a chuligany z rowu mu rozjebali szybe i fane ukradli. prywatna fana ktora kiedys wisiala, pewnie takich w szafach starszych kibicow jeszcze troche lezy. tyle w temacie, nie ma co gadac. jaka koalicja takie krojenie fan”

22.08.2013 Śląsk Wrocław skrojony w Hiszpanii!

Pechowo potoczył się wyjazd kibiców Śląska do Hiszpanii na mecz z Sevillą.
Według wszystkich informacji, które udało nam się zebrać bus kibiców Śląska został zaatakowany w wyniku czego Śląsk traci 4 flagi w tym dwie najważniejsze: „Wielki Śląsk” i „Ave Silesia”.
Agresorzy mieli mieć ze sobą sprzęt.

18.08.2013 Koniec zgody na linii Jagiellonia – Siarka

Z dniem 18.08.13 zgoda pomiędzy Jagiellonią, a Siarką została zerwana po raz drugi. Wcześniej zgoda przetrwała 18 lat, po czym w sierpniu 2006 roku została zerwana.
Niespełna dwa lata temu zgoda została odnowiona, niestety nie udało się jej podtrzymać. Sami zainteresowani nie chcą podawać oficjalnego powodu zerwania zgody.

17.08.2013 KS Łomianki – Polonia Warszawa!

Kibiców z Łomianek wsparła bardzo liczna grupa kibiców Legii, zajęli oni miejsca na trybunach miejscowych.
Kibice Polonii nie zostali wpuszczeni na stadion. Obserwowali mecz zza siatki, kilku z nich oglądało mecz z dachu autokaru.
W 39 minucie mecz został przerwany z powodu zachowania grupy kibiców Legii i KS Łomianki. Wywiązała się zadyma, kilkudziesięciu kibiców Legii wbiegło na murawę.
Został podyktowany walkower dla Polonii po czym ich kibice zostali odwiezieni w eskorcie policji.

13.09.2013 Wisła skroiła oprawę Cracovii!

Na tydzień przed derbami Krakowa podczas meczu z Piastem Gliwice, kibice Wisły zaprezentowali skrojoną wcześniej oprawę Cracovii po czym poszarpali ją na kilka części.

31.08.2013 Policjanci zaatakowali kibiców Hutnika Warszawa!

Kolejny popis głupoty i bezkarności naszych dzielnych „stróżów prawa”.
„W grupie 12 osób (7 małolatów i 5 dorosłych) wracaliśmy tą samą drogą, co przyszliśmy. W środku lasu jesteśmy zatrzymani przez policje. Kazali nam się zatrzymać, a po zatrzymaniu się momentalnie wybiegli (około 25/30 wąsów)” – relacjonują fani; najgorsze miało jednak nastąpić.
„Policjant podszedł do dwóch małolatów (16 lat) i uderzył ich pałką w miejsca intymne, a po chwili kazał im się rozebrać do naga. Małolaci rozebrali się do majtek”.
Na tym jednak nie koniec. Policjant kazał im rozbierać się do naga. „Chłopaki skrępowani ta cała sytuacją, nie chcieli ściągnąć majtek, po czym jeden was uderzył jednego z nich w nogę. Przerażeni ta sytuacja ściągnęli majtki, a on kazał im robić przysiady.
Gdy nic nie znaleźli przy nich, to mogli w końcu się ubrać.” Ponadto funkcjonariusze mieli kibiców szczuć psem, a na pytanie po co zostali zatrzymani, odpowiedzieli pałkami policyjnymi, teleskopowymi a nawet paralizatorem. Wszystko trwało kilkadziesiąt minut, po czym dwóch fanów zostało zatrzymanych, a resztę puszczono wolno.

27.09.2013 Zgoda Pogoń – Legia przeszła do historii!

Dnia 27.09.2013 Po 20 latach do historii przeszła zgoda pomiędzy Legią Warszawa, a Pogonią Szczecin.
Jak podał portal zyleta.info ” Rozstajemy się spokojnie i bez agresji. Barwy Pogoni od dziś znikają z naszego stadionu. Szacunek za te 20 wspólnych lat.”

11.10.2013 Podbeskidzie ograbione z flag!

Oświadczenie kibiców Podbeskidzia Bielsko-Biała:

Przedwczoraj „ktoś” dokonał zwykłej kradzieży 8 flag z magazynku klubowego(DUMA, 1995,Ponad nami.., BIELSZCZANIE, SURSUM CORDA, PODBESKIDZIE, oraz dwie debiutujące na ostatnim meczu: CERAMED BIELSKO oraz ULTRAS), gadżetów, megafonu, bębna wraz z pałeczkami oraz puszkę z pieniędzmi pozyskanymi ze sprzedaży gadżetów.

15.10.2013 Polskie Wembley!

Mecz na stadionie Wembley obejrzało z trybun około 20 tysięcy Polaków! Uczcili oni pamięć polskich lotników walczących w Bitwie o Anglię podczas II wojny światowej.
W trakcie meczu na trybunach Polaków pojawiła się sektorówka „szachownica”, czyli symbol polskiego lotnictwa. Płótno ma 400 metrów kwadratowych i powstało z inicjatywy stowarzyszenia Hurricane of Hearts.
Nie obyło się bez zatrzymań. Brytyjscy policjanci aresztowali łącznie trzydziestu pięciu fanów reprezentacji Polski.
Najpopularniejszym powodem zatrzymań było odpalanie środków pirotechnicznych, których używanie na Wyspach jest zakazane podczas samego meczu oraz bezpośrednio przed i po nim (także w okolicach stadionu). Za odpalenie rac do aresztu trafiło szesnastu kibiców.

30.10.2013 Koniec zgody Legii z Juventusem

W dniu 30.10.2013 została zakończona zgoda z Juventusem. Obie strony rozstały się w wzajemnym szacunku.

11.11.2013 Marsz Niepodległości 2013!

Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Stolicy. W tym roku było nas jeszcze więcej niż przed rokiem. Warto podkreślić, że marsz osiągnął swój cel dochodząc na Agrykolę mijając pomniki Dmowskiego i Piłsudskiego.
Na samym marszu było dużo spokojniej niż rok temu, w zasadzie jedynym incydentem na trasie marszu było zajęcie się ogniem (zapewne od racy) budki wartowniczej pod ambasadą rosyjską, oraz kolorowej tęczy o której tak szeroko rozpisywały się media.

19.11.2013 i 26.11.2013 Ruch kroi ROW Rybnik i GKS Tychy!

19.11.2013 Skrojone flagi ROWu

Stanowisko kibiców Ruchu Chorzów:
Flagi nie zostały skradzione z magazynku! Leżały na ziemi koło biurka w klubowym dziale marketingu, miejscu dostępnym dla każdej osoby, która mogła wejść z ulicy. Chłopaki z Ruchu weszli do środka i na oczach pracowników klubu po prostu podnieśli karton i z nim wyszli.
Był to rewanż NRŚL za wykrojenie z auta flagi Bykowina pod nieobecność właściciela. Informacja „Płótna skradziono z klubowego magazynku” brzmi wiec jak przekłamanie i kojarzy się jednoznacznie z wbiciem z łomem do magazynku klubowego pod osłoną nocy.

Płótna zostały skrojone na rzecz Ruchu Chorzów. W skład zdobyczy wchodzą 3 flagi w tym jedna była największą jaką posiadali kibice ROWu.

26.11.2013 Skrojona flaga GKS’u Tychy

Podczas listopadowego meczu hokeja pomiędzy GKS Tychy – Ciarko Klub Hokejowy Sanok kibice GKS-u Tychy stracili flagę na rzecz kiboli Ruchu Chorzów.
Akcja miała miejsce na hali, trzy osoby z Ruchu siedziały obok flagi. W pewnym momencie szybko ja zerwali i wybiegli z hali. GKS Tychy w gonitwie za nimi wysypuje się z hali gdzie czekała ekipa Ruchu Chorzów. Dwukrotnie wybiegali, ale zaraz się cofali.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments